informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przybywa komputerów
   Dostawy komputerów w pierwszym kwartale 2006 roku utrzymały tempo wzrostu powyżej 12 proc. Tymczasem największy producent procesorów opublikował słabsze od prognozowanych wyniki finansowe. Powodów do narzekań nie ma natomiast Apple.

   Według wyliczeń Gartnera, w I kw. 2006 roku sprzedano 57,1 mln sztuk (50,5 mln rok wcześniej), co oznacza wzrost o 13,1 proc. Z kolei IDC podaje, że na rynek trafiło łącznie 53,2 mln sztuk komputerów stacjonarnych, przenośnych oraz serwerów x86 - o 12,9 proc. więcej niż rok wcześniej (47,1 mln). W marcu IDC prognozowało wzrost na poziomie 11,8 proc.
   Największym dostawcą sprzętu pozostaje Dell, jednak jego sprzedaż wzrosła tylko o 10,2 proc. - to najsłabszy wynik od III kw. 2001 - wskazuje Gartner. Jego najbliższy rywal - Hewlett-Packard - zmniejszył dystans do konkurenta, gdyż dostawy HP wzrosły o 22,5 proc. Rynkowe udziały producentów w I kw. wyniosły odpowiednio - 16,5 proc. oraz 14,9 proc. Numerem trzy jest Lenovo, kolejne miejsca zajmują Acer oraz Fujitsu.
   Gartner wskazuje ponadto, że Dell po raz pierwszy zanotował wzrost sprzedaży niższy od średniego wzrostu rynku PC w USA (dostawy Della pozostały niemal na tym samym poziomie co w zeszłym roku. Amerykański rynek według Gartnera osiągnął wzrost rzędu 7,4 proc. (według IDC - 5,3 proc.)
   Największy wzrost sprzedaży komputerów zanotowano w regionie Azji i Pacyfiku (24,6 proc.) oraz w Ameryce Południowej (22,9 proc.). W ujęciu ilościowym najwięcej komputerów (19,1 mln sztuk) trafiło na rynki EMEA, co oznacza wzrost o 12,6 proc.
   Tymczasem przychody Intela były niższe od ubiegłorocznych. Według producenta ma to związek z wyraźnym wyhamowaniem wzrostu na rynku komputerów PC. W I kw. obroty największego dostawcy procesorów spadły o 5 proc. do 8,9 mld USD. Zysk natomiast obniżył się aż o 38 proc. do 1,3 mld USD.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 20-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.