informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ponad 3 miliony kart kredytowych w portfelach Polaków!
   Jak wynika z danych Bankier.pl w portfelach Polaków znajduje się już blisko 3,2 miliona kart kredytowych. Największym ich wystawcą jest PKO BP, który w ostatnim kwartale prześcignął dotychczasowego, wieloletniego lidera tego rynku - Citibank Handlowy. Tylko w ciągu pierwszego kwartału tego roku wszystkim bankom przybyło aż 275 tysięcy nowych kart kredytowych. To wzrost o ponad 9 proc. w porównaniu do stanu na koniec grudnia ubiegłego roku. Jeśli utrzyma się takie tempo wzrostu, jeszcze w tym roku liczba takich kart przekroczy 4 miliony.

   Początek roku okazał się dla wszystkich instytucji finansowych bardzo dobrym okresem do sprzedaży kart kredytowych. Można powiedzieć, że sprzedawały się jak świeże bułeczki. Co godzinę, wliczając w to niedziele i święta, banki sprzedawały średnio 125 nowych kart kredytowych! Klienci najczęściej wybierali karty PKO BP. Od stycznia do końca marca na taki produkt zdecydowało się aż 72 tysiące osób. Dzięki temu wynikowi największy detalista zajął pierwsze miejsce pod względem liczby wystawionych kart kredytowych. W sumie kartę kredytową z logo tego banku posiada już prawie 600 tysięcy klientów indywidualnych. Do tego należy doliczyć prawie 30 tysięcy kart kredytowych w posiadaniu klientów sektora MSP. Citibank Handlowy, dotychczasowego lider rynku, na koniec marca tego roku wydał w sumie 595 tysięcy takich kart. Trzeci w kolejności Lukas Bank szybko dochodzi do granicy pół miliona wydanych kart kredytowych.


   W porównaniu z końcem ubiegłego roku, przetasowanie na podium, to nie jedyne zmiany w pierwszej dziesiątce największych wystawców. Spektakularnym wynikiem może pochwalić się Bank Millennium (skok z 9 na 7 miejsce), a także GE Money Bank (z 6 na 5). To dwie instytucje, które obecnie zdobywają rynek w najbardziej agresywny sposób. Co ciekawe nawet planowane połączenie Banku BPH i Pekao SA nie spowoduje dużych zmian w czołówce największych banków, wydających karty kredytowe. Okazuje się, że do tej pory „Żubr” wydał ponad 6 razy mniej takich kart, niż jego dotychczasowy konkurent.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.