informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 89 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podatkowi rekordziści-kto nie płaci podatków

   Oszukiwanie fiskusa lub zwlekanie z zapłaceniem podatków jest nieopłacalne. Urzędnicy i tak w końcu odbiorą to, co im się należy, ale już z wysokim procentem. Białostocka Izba Skarbowa podsumowała swoich dłużników.

   Okazuje się, że w tej statystyce najgorzej wypadły podlaskie firmy, a nieco lepiej osoby fizyczne. Z informacji IS wynika, że zaległości podatkowe (brutto) podatników z województwa podlaskiego na koniec 2005 roku wynosiły blisko 197 mln zł. Były o 4 mln wyższe niż rok wcześniej. W tej liczbie znajdują się także m.in. długi, których fiskus na razie nie może odzyskać. Powód: podatnicy odwołali się od decyzji fiskusa do sądu administracyjnego.
   W naszym regionie jest 15 urzędów skarbowych. Zazwyczaj kontrolują one podatników o mniejszych przychodach i rozliczających się za pomocą form uproszczonych. Dlatego prowadzą sprawy mniejszej wagi. Jedynym wyjątkiem jest wyspecjalizowany Podlaski Urząd Skarbowy. Rozlicza on i kontroluje 448 największych firm w regionie. Wnoszą one do skarbu państwa łącznie 45 proc. wszystkich wpływów podatkowych. Mają też długi. Na koniec ubiegłego roku zalegały z zapłatą podatków na ponad 29 mln zł. Aż 80 proc. tej kwoty to "dorobek" zaledwie czterech firm. Są to stare długi, sprzed lat, których jak dotąd fiskusowi nie udało się ściągnąć, bo przedsiębiorstwom brakuje pieniędzy na spłatę zadłużenia w całości. PUS może jednak pochwalić się tym, że nie ma problemów z ściąganiem bieżących zaległości podatkowych. W zeszłym roku był pod tym względem jednym z najbardziej skutecznych podlaskich urzędów.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 19-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.