informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Niemieckie władze ostrzegają przed nowym wirusem
Korgo, tak nazywa się nowy komputerowy wirus, który buszuje po dyskach komputerów w poszukiwaniu haseł bankowych i numerów kart kredytowych.
Przed nowym wirusem ostrzegło w czwartek niemieckie Federalne Biuro ds. Bezpieczeństwa Technologii Informatycznych (BSI). Według tej bońskiej agencji nowy wirus, podobnie jak dziesiątki innych, wykorzystuje luki w zabezpieczeniach systemu Windows Microsoftu.
Sposobem rozprzestrzeniania się Korgo przypomina wirusa Sasser, który miesiąc temu zablokował miliony komputerów na całym świecie. Podobnie jak Sasser, Korgo nie potrzebuje do przenoszenia się nawet poczty elektronicznej - wystarczy, że komputer w ogóle jest podpięty do internetu. O ile jednak Sasser nie powodował żadnych szkód, o tyle Korgo ponoć przeszukuje zawartość twardego dysku w poszukiwaniu haseł do internetowych kont bankowych i numerów kart kredytowych - twierdzi niemiecki branżowy magazyn "PC Professionell". Według tej gazety osoby, które znalazły u siebie tego wirusa powinny czym prędzej wymienić karty i hasła do e-kont bankowych.
Jak podaje BSI, Korgo atakuje systemy Windows 98, Me, NT, 2000 i XP. Microsoft umieścił już w sieci odpowiednią "łatkę" na tego wirusa. - Zakładamy, że problem ten dotyczy niewielkiej grupy użytkowników, bo większość ludzi podjęła niezbędne środki zapobiegawcze po epidemii Sassera - stwierdził rzecznik niemieckiej filii Microsoftu Thomas Baumgaerter.
Do napisania Sassera przyznał się w zeszłym miesiącu niemiecki 18-latek. Grozi mu do pięciu lat więzienia.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.