informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 21 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mamy więcej, więc więcej inwestujemy
   Specjaliści szacują, że na koniec 2005 r. Polacy dysponowali oszczędnościami w kwocie 475,2 mld zł. Można z powodzeniem szacować, że do końca I półrocza kwota oszczędności zbliży się do poziomu 500 mld zł – czytamy w „Pulsie Biznesu”.
   Dziennik podaje, że największą część oszczędności Polaków stanowią w dalszym ciągu depozyty złotowe i walutowe, które wraz z gotówką w obiegu (poza kasami banków) wynosiły w końcu 2005 r. 278 mld zł, co stanowiło 58,5 proc. ogółu oszczędności. Jeszcze w 2002 r. depozyty stanowiły około 70 proc. oszczędności.
   Na drugim miejscu pod względem wartości i udziału w strukturze oszczędności znajdują się fundusze emerytalne.
   Trzecie miejsce zajmują fundusze inwestycyjne. To one miały w ubiegłym roku najwyższą dynamikę, a specjaliści szacują, że jeszcze przez kilka lat nic nie powinno zaszkodzić temu trendowi.
   W fundusze inwestuje już 1,8 mln Polaków. Liczba ta rosła od kilkunastu miesięcy wraz ze spadkiem atrakcyjności lokat bankowych. Na początku roku fundusze inwestycyjne zarządzały kwotą 37,5 mld zł, natomiast na koniec roku aktywa funduszy przekroczyły 61 mld zł (wzrost o 63,3 proc).
   Jak podaje dziennik, drugą pod względem osiągniętej w skali roku dynamiki grupę stanowią środki zgromadzone w ramach ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Ich wartość istotnie zbliżyła się do 20 mld zł, a osiągnięty wzrost (+ 40,8 proc. w skali roku) nieznacznie przewyższał dynamikę wartości aktywów funduszy emerytalnych.
   Analitycy twierdzą, że do 2011 r. aktywa finansowe ogółem wzrosną do 700 mld zł. Struktura
oszczędności będzie się zmieniać stopniowo. Udziały stracą depozyty na korzyść funduszy inwestycyjnych oraz papierów wartościowych.
   Badania SMG/KRC pokazują, że na częstsze korzystanie z innych opcji oszczędzania niż lokata bankowa lub trzymanie pieniędzy na rachunku wpływa zasobność portfela. Im wyższy miesięczny dochód, tym więcej osób posiada akcje lub lokaty w funduszach inwestycyjnych. Przy czym wartością graniczną, przy której następuje skokowy wzrost wykorzystania tego rodzaju form inwestycji, jest dochód w wysokości 2,5 tys. zł.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.