informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W Polsce praca jest droga
   Polska jest na 10 miejscu wśród 30 krajów OECD pod względem kosztów pracy w 2005 r

Tak wynika z najnowszego raportu OECD pt. "Taxing wages 2004-2005". Analizuje się w nim obciążenie podatkami i składkami płacy średnio zarabiającej osoby w 2005 r. Okazuje się, że w Polsce każde 1000 zł wypłacone pracownikowi kosztuje pracodawcę ponad 770 zł.
   Jesteśmy też jednym z nielicznych krajów OECD, w którym obciążenia podatkowo-składkowe prawie nie zmieniają się w zależności od tego, czy rodzina ma na utrzymaniu dzieci. W naszym kraju obciążenia takiej rodziny wynoszą 42,1 proc. To czwarty wynik w krajach OECD, po zamożnych krajach Unii - Belgii, Niemczech i Szwecji.
   Zdaniem ekspertów opodatkowanie pracy jest w Polsce zbyt wysokie, szczególnie biorąc pod uwagę poziom rozwoju gospodarczego - jako kraj na dorobku nie powinniśmy stosować tak wysokich obciążeń fiskalnych.
   OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) jest międzynarodową organizacją skupiającą 30 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw. Jej celem jest wspieranie państw członkowskich w osiągnięciu jak najwyższego poziomu wzrostu gospodarczego i stopy życiowej obywateli. OECD zajmuje się też pomocą dla państw najbiedniejszych.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 12-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.