informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przetarg w formie elektronicznej będzie możliwy

   W zmianach proponowanych w projektach rozporządzeń wykonawczych do znowelizowanego prawa zamówień publicznych znalazł się zapis o możliwości prowadzenia przetargu w formie elektronicznej. Zamawiający, korzystając z tej formy, będzie się kontaktował z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej - podaje "Rzeczpospolita".

   Następstwem tego zapisu będą zmiany związane z rodzajem dokumentów, jakich może zażądać zamawiający od wykonawcy, i forma, w jakich te dokumenty mogą być składane. Dopuszczalne będzie składanie dokumentów w formie elektronicznej z bezpiecznym podpisem elektronicznym.
   Dotychczas większość zaświadczeń urzędowych potrzebnych zamawiającemu przygotowywana była w tradycyjnej formie papierowej. Teraz zamawiający będzie mógł przerobić je na kopie elektroniczne, tzn. skanować i przekształcić w dokument PDF.
Ułatwieniem całej procedury ma być wydawanie dokumentów w postaci elektronicznej przez sam urząd. Wtedy wykonawca nie będzie musiał potwierdzać ich własnym podpisem elektronicznym. Dokument w formie elektronicznej wystawiony przez urząd będzie traktowany jak oryginał. Ułatwienia będą zależne od preferencji zamawiającego. Jeśli podkreśli on w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, że dopuszcza jedynie formę tradycyjną, to przedsiębiorcy będą zobowiązani do składania dokumentów w formie tradycyjnej.
   Nowe rozporządzenie powinno również wyjaśnić sprawę możliwości składania poświadczonych kserokopii w miejsce oryginalnych dokumentów. Dotychczas taka forma była dozwolona tylko przy niektórych dokumentach. Aktualnie zamawiający zawsze musi przyjmować poświadczone kopie dokumentów.
   W związku z regulacjami unijnymi, projekt rozporządzenia będzie kładł nacisk na ochronę środowiska. Organizatorzy przetargu będą mogli żądać zaświadczeń potwierdzających, że wykonawca działa zgodnie z europejskimi normami zarządzania środowiskiem. Natomiast sytuację finansowo-ekonomiczną firm będą potwierdzać nie tylko sprawozdania finansowe, ale również bilanse wraz z rachunkiem zysków i strat.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 12-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.