informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Będzie więcej multipleksów
Do końca 2006 r. kinowy operator Cinema City zbuduje w Polsce kolejne 12 multipleksów. Liczba kinowych ekranów należących do tego koncernu w Polsce podwoi się.
Cinema City to izraelski koncern, który ma swoje multipleksy w Izraelu, Czechach, na Węgrzech i w Polsce. Właśnie rozpoczyna budowę wielosalowego kina w bułgarskiej Sofii. W tej chwili należy do niego łącznie ok. 350 kinowych ekranów, w tym 118 w Polsce.
Na czwartkowej konferencji w Warszawie Moshe Greidinger, dyrektor zarządzający koncernu, chwalił się prestiżową nagrodą dla najlepszego operatora kinowego, którą w tym roku przyznano CCI na konferencji biznesu filmowego ShoWest w USA. - To miłe dowiedzieć się, że ludzie z naszej branży z całego świata doceniają nasze osiągnięcia - cieszył się.
Cinema City błyskawicznie się rozwija - do 1997 r. miało tylko 99 ekranów, wszystkie w Izraelu. Wtedy firma rozpoczęła ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej. W tej chwili dwie trzecie wszystkich jego ekranów znajduje się w tej części Europy. We wszystkich krajach, w których Cinema City jest obecne, ma dominującą pozycję na rynku. W Polsce zbiera 38 proc. wpływów ze sprzedaży biletów kinowych.
Greidinger zapowiedział, że w 2006 r. Cinema City będzie miała już 534 ekrany. Tylko w Polsce ma powstać 12 nowych multipleksów - w Warszawie (w gigantycznym centrum handlowym Arkadia), Elblągu, Częstochowie i Toruniu (do końca 2004 r.), we Włocławku, Gliwicach, Łodzi (w centrum handlowym Manufaktura), Krakowie, Płocku i Poznaniu (do końca 2005). W 2006 r powstaną dwa multipleksy, których lokalizacja na razie jest tajemnicą. W efekcie liczba ekranów należących w Polsce do Cinema City podwoi się.
Dyrektor koncernu zapowiedział też, że chce jeszcze do końca 2004 r. wprowadzić na polskę giełdę swoją spółkę córkę - Cinema City Poland. Nie chciał dokładnie określić, jaki procent udziałów w spółce będzie można kupić (Cinema City International to firma rodzinna; Moshe Greidinger jest wnukiem jej założyciela). - Nie będzie to ponad 50 proc. - powiedział tylko.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-06-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.