informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak odzyskać zagraniczny podatek
   Jeśli za granicą pracowaliśmy krótko i w tym czasie nie zarobiliśmy kokosów, możemy się starać o zwrot zapłaconego podatku. Podpowiadamy, jak to zrobić

Może się zdarzyć, że pracując za granicą, zapłacisz wyższy podatek, niż powinieneś. Co wtedy zrobić? To proste: należy wystąpić o zwrot. Procedura odzyskiwania podatku nie jest skomplikowana. Wystarczy złożyć odpowiedni formularz (np. w przypadku Irlandii będzie to formularz P-45 lub P-60) w zagranicznym urzędzie pracy. Kto jednak nie czuje się na siłach, żeby wypełnić np. brytyjskiego PIT-a, może skorzystać z usług firm specjalizujących się w odzyskiwaniu podatku. Na rynku działają dwa typy takich agencji. •  Pierwsze zajmują się wyłącznie wypełnieniem dokumentów i podaniem adresu, pod który należy je wysłać. W takim przypadku klient musi radzić sobie sam w przypadku komplikacji (np. zrealizować czek i opłacić prowizję). Ale taka usługa jest tania, bo kosztuje od 120 do 200 zł. •  Drugi rodzaj firm to agenci podatkowi. Nie tylko wypełniają dokumenty, ale także są odpowiedzialni przed urzędem i klientem za realizację całej procedury. Taka pełna usługa wyniesie nas około 15 proc. brutto całej kwoty zwrotu. Zaletą jest szybkie odzyskanie pieniędzy.
   Podstawą do ubiegania się o zwrot podatku w USA jest dokument W2 który po zakończeniu roku podatkowego przesyła pracodawca. Wyjazd na Work&Travel traktowany jest zazwyczaj jako wymiana studencka i dokształcanie się, a to oznacza, że kwota wolna od podatku jest wysoka - 10 tys. dolarów. Niestety, w ostatnim roku amerykański fiskus zakwestionował szkoleniowy charakter wyjazdów Work&Travel i nadał kwotę wolną od podatku w wysokości 3,1 tys. dolarów. A to oznacza, ze jeśli ktoś pracował dużo i zarobił sporo, to nie tylko nie zwrócą mu podatku, ale jeszcze będzie musiał dopłacić. Dlatego koniecznie trzeba udowodnić, że ten wyjazd ma charakter edukacyjny. Czyli do wysyłanych do amerykańskiego urzędu skarbowego dokumentów należy dołączyć certyfikat DS. (zaświadczenie o uczestnictwie w programie Work & Travel), który otrzymujemy przed wyjazdem. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i urząd uzna, ze należy zwrócić nadpłacony podatek przysyła do podatnika czek. Niestety, najczęściej nie możemy zrealizować go od ręki. Z takim czekiem idziemy do banku, tam go składamy (do tzw. inkasa) z poleceniem odebrania od amerykańskiego fiskusa zwracanego podatku. Wyjątkiem jest jednak bank PKO BP, który "od ręki" wypłaca podatek federalny (czyli jeden z dwóch podatków o którego zwrot możemy się ubiegać).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 11-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.