informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 50 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowa metoda amortyzacji z myślą o małych firmach

   Projekt nowelizacji systemu podatkowego Ministerstwa Finansów, który ma wejść w życie w 2007 roku, obejmuje liczne zmiany. Znajdują się w nim nie tylko zmiany o redakcyjnym charakterze. Zmienią się zasady amortyzacji, wkładów pieniężnych, pojawia się także nowa definicja samochodu.

   Istotną zmianę stanowi dodany przepis, który zabrania określić wartość początkową środka trwałego ponad wartość rynkową w przypadku likwidacji osoby prawnej. Natomiast co podatnicy, którzy otrzymają wkład niepieniężny - przedsiębiorstwo lub jego część - wartość takiego majątku ustalać będą na podstawie wartości początkowej, która widnieje w księgach zbywcy. W tym zakresie zmieni się także art. 22h, zatem podatnik taki będzie musiał dokonać odpisów amortyzacyjnych przy uwzględnieniu metody, jaką stosował wcześniej zbywca.
   Art. 22k mówiący o odpisach od wartości początkowej maszyn i urządzeń również ulegnie zmianie. Nowością będzie możliwość jednorazowej amortyzacji. Jest to przywilej dla niewielkich przedsiębiorców, którzy swoją działalność dopiero rozpoczynają. Zatem to, czy podatnik będzie mógł skorzystać z jednorazowej amortyzacji zależeć będzie od wysokości przychodów z ubiegłego roku. Górną granicę stanowi kwota 800 tys. euro. Metoda ta pozwoli zaliczyć do kosztów dokonywanych jednorazowo odpisów amortyzacyjnych. Przedmiotem nie może być samochód osobowy. Ponadto nie będzie można dokonać odpisów od wartości początkowej w wysokości 30% od fabrycznie nowych środków trwałych.
   Nowe przepisy dotyczące amortyzacji pociągnęły za sobą konieczność sformułowania nowej definicji samochodu osobowego. Nie będzie już stosowane określenie, że za pojazd taki uważa się ten, którego ładowność jest niższa niż 500kg oraz nie posiadający homologacji dla samochodów innych niż osobowe. Zapis ten zostanie usunięty i zastąpiony nowym.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.