informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 126 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Auto z leasingu należy amortyzować

   Z punktu widzenia podatku dochodowego za leasing uznaje się umowy dotyczące używania środków trwałych bądź wartości niematerialnych i prawnych lub używania i pobierania z nich pożytków. Przedmiot takiej umowy musi podlegać amortyzacji. Wyjątek stanowią grunty - pisze "Gazeta Prawna".

   Umowa leasingu musi być zawarta na czas określony, a minimalny okres takiej umowy wynosi co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji przedmiotu umowy. W przypadku nieruchomości okres ten wynosi co najmniej 10 lat, chyba, że w umowie jest postanowienie o dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych przez korzystającego. Jeśli suma opłat w podstawowym okresie trwania umowy będzie odpowiadać co najmniej wartości początkowej środków trwałych lub niematerialnych i prawnych, umowa będzie stanowić umowę leasingu.
   Umowa leasingu ma miejsce od momentu wydania towaru zgodnie z umową do momentu wykupu towaru. Wykup przedmiotu leasingu jest czynnością osobną od umowy leasingu. Sprzedaż przedmiotu leasingu jest zbyciem towaru i do transakcji tego typu stosowane są normalne zasady określania ceny zakupu towaru.
   Ceną zakupu towaru jest cena wynikająca z faktury za określony towar. Jeśli wartość ceny zakupu nie przekracza kwoty 3500 zł, nabywca może dokonać jednorazowej amortyzacji poprzez wpisanie danek kwoty w koszty.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.