informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Szkocka policja chce werbować Polaków
   Ulice szkockich miast już wkrótce mogą patrolować policjanci zwerbowani z Polski, Łotwy i innych nowych krajów członkowskich UE; szkockie stowarzyszenie szefów policji ACPOS zamierza zbadać taką możliwość - donosi dziennik "The Scotsman".

   Pismo powołuje się na Petera Thicketta - sekretarza działu personelu i szkolenia ACPOS, według którego jeszcze w tym roku kontakt zostanie nawiązany w pierwszej kolejności z policją w Polsce, a niewykluczone, iż także z policjami innych krajów jak np. Łotwa.
   ACPOS (Association of Chief Police Officers Scotland) zrzesza szkockich szefów policji. Stowarzyszenie szuka sposobów uzupełnienia niedoborów personelu w związku ze spadkiem liczby chętnych do wstąpienia do służby, a także rosnącą liczbą funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę.
   "Werbowanie Polaków i obywateli innych krajów Europy Środkowowschodniej przyczyni się do zaradzenia problemom stwarzanym przez niedobór personelu, z którym boryka się policyjna służba, zapewni także i to, że policja będzie odpowiadać na potrzeby imigrantów z nowych krajów UE, których kilka tysięcy osiedliło się w Szkocji" - pisze "The Scotsman".
   Dotychczas do pracy w szkockiej policji werbowano tylko obywateli brytyjskich i irlandzkich, lub obcokrajowców, jeśli stale mieszkali w Szkocji przez co najmniej trzy lata w okresie poprzedzającym zgłoszenie się do pracy w policji.
   Powodem były trudności związane ze sprawdzeniem kandydata. ACPOS liczy na to, iż we współpracy z autonomicznymi władzami Szkocji będzie można uruchomić system pozwalający ustalić, czy obcokrajowiec kandydujący do pracy w policji nie był w przeszłości karany w kraju swego pochodzenia.
   Według Thicketta sposobem na przezwyciężenie trudności byłoby uzyskanie przez Szkotów bezpośredniego dostępu do rejestru skazanych w Polsce i w innych krajach, tak by szkocka policja mogła w nich werbować bezpośrednio. Taki dostęp umożliwiałby także werbowanie wśród imigrantów z pominięciem wymogu trzyletniej karencji - sądzi Thickett.
   Rekruci do szkockiej policji musieliby dogłębnie poznać szkockie prawo - zastrzega Thickett.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 10-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.