informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Projekt ustawy antyspamowej ostro krytykowany

   Założenia ustawy, która regulowałaby zwalczanie zjawiska spamingu, przygotowane przez Ministerstwo Transportu i Budownictwa są ostro krytykowane przez operatorów telekomunikacyjnych i środowisko informatyczne. Choć projekt tzw. ustawy antyspamowej ma powstać prawdopodobnie do września, już budzi on wiele kontrowersji - czytamy w "Gazecie Prawnej".

   Aktualnie za spam uważa się niezamówione informacje handlowe. W założeniach ustawy antyspamowej znajduje się zapis, żeby za spam uznać wszelką niechcianą korespondencję otrzymaną nie tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej. I tak za spam ma być uznana niechciana korespondencja przesłana za pomocą telefonów komórkowych, komunikatorów, czatów internetowych czy forów dyskusyjnych. Za spam brane byłyby również okienka reklamowe pojawiające się przy wchodzeniu na dowolną stronę internetową (tzw. pop-up windows). Do szerokiej grupy informacji uznanej za spam, dołączyłyby również informacje o charakterze politycznym, religijnym czy tzw. "łańcuszki szczęścia".
   Teoretycznie spamy można zwalczać na kilka sposobów, jednak obowiązujące przepisy są tak naprawdę martwe. Ściganie spamów musi się wiązać z aktywnością osób, które je odbierają, a ta niestety nie istnieje. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że około 90 proc. takich informacji dociera do nas z zagranicy.
   Środowiska krytykujące ustawę, argumentują, że definicja spamu jest zbyt szeroka. Wykluczenie pop-up windows, będących formą reklamy doprowadzi do pogorszenia się konkurencyjności polskich firm. Pop-upy są w znacznym stopniu finansowane przez internet. Podobne wątpliwości są związane z uznaniem za spam informacji otrzymywanych na czatach czy komunikatorach. Niewiadomą jest bowiem fakt, kto miałby oceniać, czy dana informacja jest czy też nie jest spamem.
   W założeniach ustawy przesyłanie spamu ma być uznane za czyn zagrożony karą administracyjną od 100 do 50 000 zł. Taka kara miałaby być natychmiast wykonalna. Według operatorów, może to doprowadzić do bezpodstawnego karania osób, które nie są związane z przesyłaniem spamów. Najwięcej zastrzeżeń budzą planowane uprawnienia specjalnej komórki przy prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Inspekcja Telekomunikacyjna miałaby badać naruszenie prawa w internecie i mogłaby prowadzić postępowania oraz nakładać kary pieniężne. W ramach wykonywania tych zadań inspekcja mogłaby wchodzić do mieszkań prywatnych bez nakazu prokuratora oraz miałaby także prawo do wglądu do dokumentacji i sprzętu komputerowego i mogłaby zabezpieczać przedmioty.
   Zdaniem przeciwników Inspekcja jest kolejnym niepotrzebnym organem państwowym, ponieważ komórki do zwalczania przestępstw komputerowych działają przy policji.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 10-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.