informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na oryginale deklaracji nie można kreślić

   Urzędnik korygujący błędy na deklaracji w ramach czynności sprawdzających, musi nanosić poprawki na jej kopii, a nie na oryginale - czytamy w piśmie Ministerstwa Finansów z dnia 11 stycznia 2006 roku - podaje "Rzeczpospolita".

   Art. 274 Ordynacji podatkowej mówi, że organy podatkowe mogą korygować deklaracje podatkowe w ramach czynności sprawdzających. Organ ma możliwość samodzielnego nanoszenia poprawek lub uzupełnień, gdy deklaracja zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste pomyłki. Jednak możliwość taka istnieje, gdy kwota zobowiązania nie jest wyższa niż 1000 zł.
   Ministerstwo Finansów w swoim wyjaśnieniu podkreśla, że przepisy ordynacji podatkowej nie pozwalają na nanoszenie jakichkolwiek zmian na oryginale pism czy deklaracji składanych przez podatnika. Do ingerencji innych podmiotów w treść oryginału dokumentu, potrzebne są jednoznaczne przepisy. Takich jednak nie ma, więc należy przyjąć, że jedynie autor dokumentu ma prawo go poprawiać. Ponadto urzędnik nanoszący poprawki na oryginale, może popełnić nieświadomy błąd, który może zmienić treść deklaracji. Podatnik może wnieść sprzeciw do takiej korekty, co spowoduje, że będzie ona bezskuteczna. Wtedy jedynie prawnie skutecznym dokumentem jest deklaracja pierwotna złożona przez podatnika.
   Dopisek o anulowaniu na niej poprawek naniesionych przez urzędnika, nie zmienia faktu, że istnieją one a treści deklaracji. Skreślenie ich spowoduje, że dokument będzie nieczytelny. W przypadku złożenia przez podatnika autokorekty, w postępowaniu podatkowym lub karnym skarbowym, może to prowadzić do konfliktów z podatnikiem związanych z  treścią dokumentu. W razie próby ustanowienia rzeczowego zabezpieczenia, wartość dowodowa takiej wielokrotnie poprawianej deklaracji może być kwestionowana (art. 35 § 2 pkt 2 oraz art. 44 § 2 Ordynacji podatkowej).


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 09-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.