informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Linux na serwerach 94 proc. polskich firm
   Pentor - na zlecenie firm Novell, Oracle i HP i przy współpracy z Computerworld - przeprowadził badanie online dotyczące zastosowania rozwiązań open source w biznesie

   Z badań wynika, że znaczna część największych firm w Polsce deklaruje korzystanie z tzw. wolnego oprogramowania. Na komputerach desktop popularnością cieszy się Linux i tworzone w ramach open source przeglądarki. Mniejsze firmy stosują także bezpłatne pakiety biurowe i systemy poczty elektronicznej.
   Około 94% firm, które odpowiedziały na ankietę, stosuje system Linux jako platformę serwerową. Ankieta została skierowana do 2000 firm z listy Rzeczpospolitej i przedstawicieli sektora finansowego (wypełniło ją 246 firm).
   Za najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem komercyjnych wersji rozwiązań open source ankietowani uznali: opiekę i pomoc techniczną producenta, gwarancję rozwoju oprogramowania oraz dostęp do autoryzowanych szkoleń, a także ochronę prawną i certyfikaty zgodności ze sprzętem i oprogramowaniem.
   Wśród największych barier w rozwoju zastosowań rozwiązań open source wymieniane są: niedostatki odpowiednio przeszkolonej kadry, zbyt mała liczba dostępnych aplikacji, obawa przed kosztami migracji i ewentualnymi problemami technicznymi.
   We wnioskach, jako zagrożenie dla rozwoju rynku open source, autorzy raportu wymieniają także fakt, że nie są one stosowane w najbardziej krytycznych obszarach działalności firmy, a klienci nie wykazują gotowości do korzystania z komercyjnych wersji oprogramowania open source. Szansą na rozwój tego rynku jest jednak m.in. wysoka penetracja open source wśród rozwiązań wykorzystywanych przez działy IT oraz postrzeganie ich jako sposobu na redukcję kosztów w firmach.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 07-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.