informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Znowu rosną bankowe opłaty i prowizje
   Mamy kolejną falę podwyżek opłat i prowizji bankowych. Po zmianie taryf, jakie PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski zafundowały klientom na początku roku, przyszedł czas na kolejne – czytamy w „Gazecie Prawnej”.
   Bank BPH poinformował swoich klientów o zmianach w tabeli prowizji. Obecnie opłata za wydanie opinii bankowej o kredycie wynosi 250 zł. Szokującą stawkę w wysokości 300 zł pobiera także PKO BP.
   Tymczasem ta sama informacja w Pekao SA kosztuje 30 zł, w MultiBanku 70 zł.
Nietrudno się domyślić, że w ten sposób PKO BP i Bank BPH chcą zniechęcić klientów do refinansowania kredytu u konkurencji – zauważa dziennik.
   Wysoką prowizję pobierają banki za kwitek poświadczający wysokość spłaconych odsetek od kredytu. Potrzebny jest on osobom, które korzystają z ulgi odsetkowej. PKO BP pobiera 50 zł, tyle samo Citibank Handlowy. W Banku BPH zapłacimy co najmniej 30 zł. Natomiast tylko 10 zł, zapłacimy w MultiBanku. Jednak ten bank na początku kwietnia podniósł opłaty za prowadzenie konta. Opłata za MultiKonto Ja wzrosła z 3 do 5 zł, a za ekskluzywne Multikonto Aquarius z 12 do 15 zł.
   Banki znalazły również sposób na karanie klientów, którzy nie korzystają aktywnie ze swojej karty płatniczej. Posiadacz MultiKonta Ja zgodnie z nową taryfą oprócz 5 zł za prowadzenie rachunku musi dopłacić 2 zł za kartę. Jeżeli wykona w miesiącu transakcje płatnicze na łączną kwotę 500 zł, opłata zostaje darowana. Podobnie jest w Banku BPH.
   Gazeta zauważa, że jedne z najwyższych opłat za wydanie zaświadczenia o historii kredytowej pobiera PKO BP i Bank BPH.
   Opłaty funkcjonujące na naszym rynku uznawane są za wysokie. Ostatnio nawet wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński powiedział, że w najbliższych latach banki powinny pomyśleć o tym, żeby zmienić strategię z obecnie stosowanych relatywnie wysokich opłat na takie, które polegają na szybszym wzroście wolumenu i na niższych prowizjach – czytamy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.