informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Najlepiej zinformatyzowane kraje świata
   USA, Singapur, Dania, Islandia i Finlandia to najlepiej zinformatyzowane kraje na świecie - wynika z dorocznego rankingu Światowego Forum Ekonomicznego.

   W swych raportach analitycy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) uwzględniają różne miary świadczące o tym, jak intensywnie dany kraj korzysta z technologii informatycznych i w jakim stopniu jest przygotowany do wykorzystania szans, które daje teleinformatyka. USA swoje pierwsze miejsce w rankingu zawdzięczają m.in. dobrej infrastrukturze teleinformatycznej, masowemu wykorzystywaniu przez przedsiębiorstwa i administrację narzędzi teleinformatycznych, wysokiej innowacyjności technologicznej, wysokiemu poziomowi edukacji i ścisłym związkom między sektorem naukowo-badawczym a biznesem (w tym dużej dostępności kapitału wysokiego ryzyka dla młodych przedsiębiorstw high-tech).
   Polska w rankingu WEF zajęła 53. miejsce - przed Jamajką, a za Brazylią. To mniej więcej w połowie stawki, którą zamykają takie kraje jak Czad i Etiopia (miejsce 115.). Lepiej od nas wypadają i Czechy (32.), i Węgry


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 05-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.