informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 54 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorcy też należy się dieta

   Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że osoby prowadzące działalność gospodarczą z tytułu odbywania podróży służbowych nie mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu kosztów poniesionych faktycznie z tytułu zwiększonych podatków na utrzymanie. Mogą się rozliczać ryczałtem, obejmującym wartość diet za czas służbowych wyjazdów przysługujących pracownikom - podaje "Gazeta Prawna".

   Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 15 września 2005 roku odrzucił skargę kasacyjną organów podatkowych dotyczącą kosztów uzyskania przychodów przysługujących z tytułu podróży służbowej. Zdaniem NSA, artykuł 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podaje, że ustawodawca wyklucza z kosztów wartości diet z tytułu podróży służbowych osób prowadzących działalność gospodarczą, ale tylko w części przekraczającej wysokość diet przysługujących pracownikom.
   Osoby te mogą w kosztach uzyskania przychodu uwzględnić wartości diet za czas podróży służbowych w ramach określonego limitu. Osoby prowadzące działalność gospodarczą z tytułu odbywania podróży służbowych, nie mogą rozliczyć w kosztach uzyskania przychodu kosztów realnie poniesionych w związku ze zwiększeniem kosztów utrzymania, natomiast mogą się rozliczyć ryczałtem w wysokości diet należnych za okres podróży służbowej.
   Sąd podkreślił również, że przez zagraniczną podróż służbową rozumie się wykonywanie bezpośrednio przez przedsiębiorcę zadań spółki poza granicami kraju. Realizowanie zasadniczego przedmiotu działalności, np. usług transportowych musi być uznane przez organy podatkowe za podróż służbową. Za taką nie może być jednak uznana podróż mająca na celu pełnienie czynności o charakterze incydentalnym.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 05-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.