informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Włosi chcą budować mieszkania w Polsce
   Do walki o nasz rynek włączają się kolejne potężne zachodnie firmy deweloperskie

   Większości osób Pirelli kojarzy się z oponami i kalendarzem z pięknymi modelkami, ale wkrótce tę nazwę zobaczymy także w reklamach zachęcających do kupna... mieszkań.
   Zamierza je budować w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu spółka Pirelli Pekao Real Estate, wcześniej Pekao Development. Trzy czwarte udziałów ma w niej włoska Pirelli & C. Real Estate (Pirelli RE), jeden z europejskich potentatów w branży nieruchomościowej. Włosi kupili je za 20 mln euro od banku Pekao SA.
   Konsekwencją tej transakcji, na którą w poniedziałek wydał zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, była zmiana nazwy spółki, która do tej pory była znana głównie mieszkańcom Warszawy i Łodzi. Pekao Development jest w trakcie budowy ok. 1,6 tys. mieszkań (m.in. w warszawskim Wilanowie). Włosi poinformowali, że chcą w krótkim czasie podwoić ich liczbę. Olivier de Poulpiquet z Pirelli RE wyjaśnił, że jego firma stawia na Polskę, bo tu inwestycje zapewniają duże zyski przy małym ryzyku.
   Po wejściu naszego kraju do UE do podobnego wniosku dochodzi coraz więcej dużych zachodnich firm. Główny analityk rynku nieruchomości serwisu tabelaofert.pl Łukasz Madej twierdzi, że ostatnio Polska stała się celem ekspansji zwłaszcza firm hiszpańskich. Przed miesiącem Mostostal Invest zmieniła nazwę na Acciona Nieruchomości, co było efektem kupna tej pierwszej przez Acciona Inmobiliaria.
   Wcześniej głośno było o założeniu spółki przez Prokom Investments z Fadesą Inmobiliaria. Ten polsko-hiszpański duet zapowiedział budowę 2 tys. mieszkań w Wilanowie. Podobną umowę na 1,2 tys. mieszkań Prokom zawarł też z holenderską firmą Robyg BV.
   Według Madeja rośnie też aktywność firm francuskich, m.in. obecnej od dawna w Polsce Bouygues Immobilier Polska. Plany budowy dużego osiedla w Warszawie ogłosiła też niedawno Orco Property Group. Firma ta prawdopodobnie zdobędzie sławę dzięki drugiemu co do wysokości budynkowi mieszkalnemu w Europie, który ma powstać w centrum stolicy. 192-metrową wieżę projektuje gwiazda światowej architektury Daniel Libeskind, który zasłynął m.in. wygranym konkursem na zagospodarowanie Ground Zero w Nowym Jorku.
   Tabelaofert.pl podaje, że od stycznia 2005 r. do końca marca 2006 r. najwięcej mieszkań do sprzedaży zaoferowała w stolicy firma z brytyjskim kapitałem Dom Development.
   - Widać, że po 1 maja 2004 r. firmy zachodnie uwierzyły w potencjał polskiego rynku mieszkaniowego - przyznaje prezes Reas Konsulting Kazimierz Kirejczyk. Czy jesteśmy w przededniu boomu? W 2005 r. firmy deweloperskie zbudowały ok. 33 tys. mieszkań na sprzedaż. Według Kirejczyka o prawdziwym boomie będzie można mówić dopiero, gdy powstawać będzie 150-200 tys. mieszkań w budownictwie wielorodzinnym. A na to się na razie nie zanosi, bo firmy skarżą się na brak atrakcyjnych terenów pod budowy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.