informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii
   Minister finansów Zyta Gilowska zapowiedziała, że w przygotowywanym projekcie zmian podatkowych znajdą się także przepisy pozwalające na uwzględnienie wyższych kosztów życia za granicą

Zgodnie z obecnymi przepisami każda osoba, która pracuje za granicą może rozliczając w Polsce roczną deklarację podatkową do kosztów uzyskania przychodu zaliczyć maksymalnie 30 diet rocznie.
   Dla Polaków, którzy cały rok pracują za granicą, płacą więcej niż w Polsce za mieszkanie i utrzymanie, takie rozwiązanie jest niesprawiedliwe. Po fali petycji i protestów oraz po publikacjach w "Gazecie" w piątek rząd przedstawił projekt zmiany w przepisach podatkowych.
   Zgodnie z tym projektem Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii będą mogli zaliczać do kosztów uzyskania przychodów kwotę około 30 funtów brytyjskich dziennie, czyli około 900 funtów miesięcznie. Choć nowe przepisy podatkowe miałby wejść w życie od 2007 roku, jednak rząd chce, aby niektóre z nich, między innymi te dotyczące podwójnego opodatkowania, można było zastosować już przy rozliczaniu 2006 r. Równocześnie minister Gilowska przypomniała, że obecnie trwa renegocjacja niekorzystnej dla Polaków umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, którą Polska ma podpisaną z Wielką Brytanią i że prawdopodobnie prace nad nią zostaną zakończone pod koniec tego roku.
   Aktualna umowa przewiduje, że Polacy, którzy pracują w Anglii muszą ze swoich dochodów rozliczyć się w Polsce. Ale kiedy przeliczą swoją pensję z funtów na złotówki automatycznie wpadają w wyższy próg podatkowy. Np. ktoś przez rok zarobił 13 tys. funtów brutto, co w Wielkiej Brytanii jest bardzo skromną pensją, to nie dość, że zapłacił brytyjskiemu fiskusowi prawie 1700 funtów, to w dodatku jest winien polskiemu fiskusowi prawie 6 tys. złotych. Dodatkowo polskie prawo nie dopuszcza w rozliczeniu wyższych kosztów życia za granicą. Zaproponowane przez rząd zmiany dałyby możliwość korzystnego rozliczenia dochodów po saksach zanim zostanie zmieniona umowa z Wielką Brytanią.
   Kilka dni temu własny drugi, opozycyjny projekt złagodzenia zasad rozliczania zarobionych w Wielkiej Brytanii funtów przed polskim fiskusem złożyła do laski marszałkowskiej Platforma Obywatelska. 
   Chcemy, aby Sejm dał kompetencję ministrowi finansów, by mógł zaniechać poboru podatku w Polsce od osób pracujących za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii. - mówił w Sejmie Zbigniew Chlebowski z Platformy Obywatelskiej. Marszałek Marek Jurek zapewnił posłów PO, że Sejm tym projektem zajmie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 04-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.