informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inwestycja Sharpa w Polsce coraz bardziej prawdopodobna
   Inwestycja japońskiego koncernu Sharp w Polsce wydaje się coraz bardziej prawdopodobna – stwierdził po powrocie z Japonii ministra spraw zagranicznych Stefana Mellera rzecznik MSZ Paweł Dobrowolski.
   Minister spotkał się w Japonii m.in. z tamtejszym szefem dyplomacji Taro Aso, odwiedził także zakłady koncernu Sharp w Katayamie pod Nagoyą.
   Japońska firma chciałaby zbudować w Polsce, w okolicach Torunia, fabrykę telewizorów LCD. W fabryce mogłoby znaleźć zatrudnienie 10 tys. osób. Negocjacje w tej sprawie jeszcze się toczą.
   "Polska stanowi dla Sharpa niezwykle ważne i ciekawe miejsce, w którym można rozpocząć inwestycje w Polsce. Wydaje się po tych rozmowach, że jesteśmy znacznie bliżej niż dalej do tego, by ten japoński potentat wszedł na polski rynek jako producent i twórca miejsc pracy." - powiedział Dobrowolski.
   "Wiele następnych wielkich koncernów japońskich jest gotowych pójść tą samą drogą. Takie mieliśmy odczucie po rozmowach z ministrem spraw zagranicznych Japonii - ocenił Dobrowolski dodając, że dowody tego będą widoczne w kilku najbliższych tygodniach.
   Choć Japończycy są zainteresowani inwestycjami w Polsce, mają także sugestie, co można w naszym kraju poprawić. Wskazywali m.in. na konieczność budowy lepszych dróg – wynika z wypowiedzi rzecznika MSZ.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 04-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.