informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Apple ma już trzydzieści lat
   1 kwietnia amerykańska spółka Apple Computer kończy 30 lat.

   Firma założona w prima aprilis 1976 r. przez studentów Steve'a Jobsa i Steve'a Wozniaka stała się symbolem kalifornijskiej Krzemowej Doliny. Dzięki masowej popularyzacji w USA komputerów osobistych (model Apple II) w niespełna pięć lat przeszła drogę od garażowej spółki do giganta z listy "Fortune 500". W 1984 r., kiedy rynek komputerów osobistych powoli zaczął podbijać IBM i jego pecety, Apple dokonało kolejnej rewolucji - wprowadziło komputer z graficznym systemem operacyjnym i myszką. Kilka lat później ten pomysł podjął Microsoft i to jego Windows na pecetach zdominowały rynek.
   Apple przez długie lata borykało się z problemami - malejący udział w rynku był efektem m.in. błędów w zarządzaniu. W połowie lat 90. sądzono już, że firma zbankrutuje.
   Od upadku ocalił ją powrót założyciela Steve'a Jobsa i gruntowna zmiana strategii. Od końca lat 90. firma radykalnie zmieniła wzornictwo swoich komputerów (charakterystyczne kolorowe iMaki), ich system operacyjny, a w 2001 r. wprowadziła odtwarzacz muzyczny iPod, który dziś jest jednym z filarów firmy przynoszącym miliardowe wpływy. Od 2001 r. Apple sprzedało już 42 mln iPodów oraz ponad 1 mld cyfrowych piosenek w swoim internetowym sklepie iTunes. Udział spółki w rynku cyfrowej muzyki w sieci to ponad 80 proc., zdecydowanie dominuje też na rynku odtwarzaczy MP3. W światowym rynku komputerowym Apple ma dziś 3-4-proc. udział.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 01-04-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.