informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 12 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google zbuduje u nas centrum badawczo-rozwojowe
   Internetowy gigant szuka kandydata na szefa centrum badawczo-rozwojowego w Polsce


   Google zbuduje w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. Szuka już jego szefa.
   Google jest znany głównie jako twórca najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej. W Europie ma trzy centra badawczo-rozwojowe - w Londynie, Dublinie i Zurychu. To ostatnie jest największe - pracuje w nim kilkaset osób. Na całym świecie takich centrów jest 12. Powstają w nich aplikacje, z których korzystają miliony internautów, np. program Google Desktop do przeszukiwania plików zgromadzonych na dysku komputera czy poczta elektroniczna Gmail. Często są to własne, oryginalne projekty pracowników - jak np. Google News, serwis ściągający z serwisów informacyjnych skróty wiadomości z linkami do ich pełnych wersji.
   Właśnie takie centrum ma powstać w Polsce - pisaliśmy o tym w listopadzie, ale firma oficjalnie tego nie potwierdziła. Teraz odsłoniła karty - oferta pracy na stanowisko kierownika centrum inżynieryjnego w Polsce pojawiła się na stronie internetowej spółki (pierwszy poinformował o tym serwis branżowy "Internet Standard").
   Szef stworzy centrum od podstaw, wyłapie z naszego rynku informatyków. Być może zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo, czym się zajmą, bo Google podchodzi do swoich centrów badawczych w nietypowy sposób: dostosowuje ich profil do tego, w czym specjalizują się zatrudnieni programiści. Polscy studenci od kilku lat zbierają główne nagrody w konkursach dla programistów. W ub.r. student UW zwyciężył w turnieju Google Code Jam 2005, pokonując po drodze prawie 15 tys. rywali.
   Na razie nie wiadomo, gdzie będzie centrum. Zwykle powstają one przy ośrodkach akademickich. Prawdopodobnie największe szanse mają Warszawa (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego) i Kraków (Akademia Górniczo-Hutnicza).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.