informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Karty kredytowe dla wymagających i niezbyt zamożnych
   Postępująca popularyzacja kart kredytowych w naszym kraju powoduje, że banki starają się dotrzeć ze swoją ofertą do coraz to nowych potencjalnych grup klientów. Do niedawna osoby o zarobkach poniżej 1000 zł netto nie mogły nawet marzyć o posiadaniu karty kredytowej. Klienci o najniższych dochodach mogli liczyć tylko na najprostsze karty, nie pozwalające na dokonanie płatności w Internecie, rezerwowanie kartą hoteli czy wypożyczenie samochodu. Teraz sytuacja uległa zmianie i mamy już na rynku szereg produktów stworzonych dla tej grupy klientów.
   Jeszcze do niedawna klienci o najniższych dochodach mogli liczyć tylko na najprostsze karty elektroniczne typu Visa Electron lub MasterCard Electronic. Ich wadą był brak możliwości płatności w Internecie oraz niemożność rezerwowania kartą hoteli oraz wypożyczenia samochodu. Niedawno sytuacja uległa zmianie ponieważ zarówno Getin Bank jak i Cetelem Bank a ostatnio Polbank EFG oferują karty z taką funkcjonalnością.
   Zanim jednak będziemy wnioskować o kartę kredytową, warto zdać sobie sprawę, że poza szeregiem istotnych korzyści, takich jak bezpłatny nieoprocentowany kredyt (nawet do 56 dni) czy bezpieczeństwo korzystania z tej formy płatności, karty te mają też swoje wady. Największą wadą kart kredytowych jest łatwość, z jaką wpędzają swoich użytkowników w pułapkę kredytową. Kredyt z karty znajduje się zawsze na wyciągniecie ręki, dlatego wiele osób korzysta z niego bez dokładnego rachunku ekonomicznego takiego działania. Kredyt z kart kredytowych jest dużo droższy od podobnego kredytu, jaki możemy uzyskać w postaci linii kredytowej w rachunku ROR, a jego oprocentowanie zawsze znacznie przewyższa rynkową średnią. Warto wiec korzystając z tego typu kart, zachować szczególna ostrożność i przeciwdziałać popadnięciu w spiralę kredytową. Przestroga ta szczególnie dotyczy osób niezamożnych, ludzie bogaci mają zawsze większą możliwość wyjścia z takiej sytuacji, ludzie biedni nie.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.