informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 56 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ceny mieszkań muszą zawierać VAT
   Firmy deweloperskie budujące mieszkania na sprzedaż muszą podawać w reklamie ich cenę brutto, czyli z VAT. Jedna z największych w kraju firm deweloperskich - J.W. Construction Holding przegrała spór w tej sprawie z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

   We wtorek warszawski Sąd Apelacyjny (VI wydział cywilny) oddalił apelację J.W. Construction od niekorzystnego dla tej firmy wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformował Dariusz Łomowski z UOKiK. Spór trwał przeszło dwa lata. Zaczął się od decyzji prezesa UOKiK, który uznał, że deweloper "stosuje praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na naruszeniu obowiązku udzielenia konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji oraz reklamie wprowadzającej w błąd". Chodziło o to, że w reklamach prasowych J.W. Construction podawał ceny netto oferowanych mieszkań, czyli bez VAT.
   Firma wyjaśnia, że podawała ceny netto przez bardzo krótki okres. Wcześniej mieszkania były objęte zerową stawką VAT, a kiedy stawka podatku wzrosła do 7 proc. "reklamy z cenami netto poszły niejako z rozpędu". J.W. Construction zapewnia, że szybko wprowadziła dopisek, że "podana cena będzie powiększona o aktualnie obowiązująca stawkę VAT", a po pewnym czasie zrezygnowała z tego dopisku i zaczęła podawać cenę brutto. Po co spółka składała apelację? "Mamy do tego prawo, wiec z niego skorzystaliśmy" - odpowiedziała.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.