informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 80 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Motywowanie: Słowo skuteczniejsze niż pieniądz

   Specjaliści z Training Partners przeprowadzili badania, na podstawie, których stworzyli dekalog motywacji - podaje "Puls Biznesu".


   Z badań nasuwa się wniosek, że motywowania powinno się uczyć również kierowników najniższego szczebla. Brygadziści coraz częściej mają wykształcenie wyższe i wykonują zadania menadżerów. W firmach produkcyjnych to właśnie oni rozwiązują konflikty i motywują do pracy.
Szef chcący odnieść sukces sam powinien być zmotywowany i zdyscyplinowany, dopiero tego samego może żądać od podwładnych.
   Andrzej Niemczyk, trener w Training Partners podkreśla: "Przykład idzie z góry. Niepunktualny szef nie może wymagać punktualności od podwładnych. Niechlujny naraża się na śmieszność i utratę wiarygodności, jeśli żąda od pracowników eleganckiego stroju".
   Ważną sprawą jest również wyjaśnienie, po co pracownik robi zlecone zadanie, ponieważ nikt nie lubimy pracować niewidząc sensu w swoim wysiłku. Kolejna ważna rzecz, to jasne określenie celu. Mierzalność i termin wykonania zadania zmuszają pracownika do konkretnego działania i daja większe szanse na sukces w tym zakresie. Andrzej Niemczyk wyjaśnia - "Dlatego tak ważne jest, by cel został precyzyjnie określony: data realizacji, mierniki ilościowe i jakościowe. Oczywiście takie, które są realne. Jeśli komuś każemy się porwać z motyką na słońce, nawet nie będzie próbował. Osiągnie więc wynik równy zeru".
   Cel wyznaczany wspólnie z podwładnym przyniesie lepsze efekty niż cel narzucany odgórnie. Cele ustalane wraz z szefem bardziej motywują, ponieważ pracownicy uważają się za ich współtwórców. Powstaje wtedy charakterystyczne zobowiązanie, ponieważ nie wypada zlekceważyć czegoś, co się samemu zaakceptowało.
   Do efektywnego motywowania pracowników ważne jest również posiadanie szerokiej wiedzy o podwładnych. Szef powinien wiedzieć, co dla danego pracownika ma największe znaczenie. Jednego może motywować elastyczny czas pracy a drugiego zlecenie trudnego zadania. Na koniec warto dodać, że przełożony, który nie dostrzega sukcesów podwładnych, zabiera im motywację. Pochwała w formie specjalnego dyplomu czy wyróżnienia na forum jest najskuteczniejszym sposobem motywowania. Podobnie skutecznym sposobem może być elitarność. Prestiżowe zadania doprowadzone do końca, powinny być w szczególny sposób nagradzane.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.