informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 19 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Inwestycja na raty to też doświadczenie

   Wcześniejsza podobna inwestycja, nawet jeśli była wykonana etapami i na podstawie kilku umów, może potwierdzać doświadczenie przedsiębiorcy - podaje "Rzeczpospolita".


   Gmina Choceń ogłosiła przetarg na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji. Od firm stających do przetargu zażądała doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju inwestycji. Urzędnicy odrzucili jednak ofertę jednej z firm, która wcześniej realizowała podobne zadanie dla innej gminy na podstawie dwóch osobnych umów. Doszli do wniosku, ze nie mogą uwzględniać tych referencji, ponieważ odnoszą się do dwóch odrębnych budów. Ponadto żadne z wykonanych uprzednio zleceń, nie odpowiada skalą i wartością ich zamówieniu.
   Spółka odwołała się do arbitrów, którzy nakazali gminie ponowną ocenę ofert. Ich zdaniem firma udokumentowała wymagane doświadczenie. Nie miał tu znaczenia fakt, że wcześniejsza inwestycja była wykonywana etapami i na podstawie kilku umów. Przewodnicząca Agnieszka Buchwald stwierdziła: "W świetle przepisów prawa budowlanego pojęcie 'budowa' ma bardzo szeroki zakres i nie ma w nich mowy, iż musi ona być prowadzona na podstawie jednej umowy".


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.