informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 124 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak rozliczyć straty?

   Art. 9 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych określa ogólne zasady rozliczania straty. Przepisy tego artykułu stosuje się również do dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych. Dochody z giełdy musimy, więc pomniejszyć o połowę straty z poprzednich lat - podaje "Rzeczpospolita".


   W myśl tych przepisów straty możemy odliczać przez 5 lat, z zastrzeżeniem, że w jednym roku wolno nam odliczyć co najwyżej połowę. W najlepszym przypadku możemy ją zrekompensować w ciągu dwóch lat. Możemy również odliczać ją w innych dowolnych wariantach. Przepisy nie zakazują też jednoczesnego odliczania strat z kilku lat. Od dochodu z 2006 roku wolno nam odliczyć część straty za 2005 rok i część za 2004. Należy pamiętać o tym, że stratę można odjąć tylko od dochodów z tego samego źródła.
   Ministerstwo Finansów w objaśnieniach do zeznania PIT-38 przypomina, że jeśli odliczymy za dużo, to wtedy jednocześnie zaniżymy dochód i zapłacimy za niski podatek. To może się wiązać z powstaniem zaległości podatkowej.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 28-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.