informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wykup menedżerski coraz popularniejszy

   Stopniowo wzrasta wśród Polaków zainteresowanie MBO, czyli wykupami menedżerskimi. Jest to dobry sposób na spełnienie marzeń o prowadzeniu własnego biznesu dla osób, które nie posiadają dużego kapitału, za to nie brak im dobrych pomysłów - pisze "Gazeta Prawna".


   Wykup menedżerski nie należy do najprostszych transakcji. Stanowi jednak niewątpliwie korzystny sposób na posiadanie własnej firmy, nie wymaga bowiem wszelkich żmudnych formalności związanych z jej założeniem, mniejsze są również koszty, jakie trzeba ponieść.Wykup menedżerski nie dotyczy tylko menedżerów. Na wykup może się także zdecydować pracownik firmy wspólnie z menedżerem.
   Zdecydowanie prostsza jest sytuacja, gdy menedżerowie decydujący się na przejęcie firmy wcześniej w niej pracują, znajoma jest wówczas kondycja firmy oraz jej ewentualne obciążenia. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości decydujący jest wybór odpowiedniej spółki, która ma być przejęta. Należy upewnić się wcześniej, czy nie jest ona zadłużona oraz wykalkulować, jak wielkich nakładów wymagać będzie jej prowadzenie., aby całe przedsięwzięcie było opłacalne.
   Decydując się na przejęcie firmy menedżerowie powinni przygotować bardzo szczegółowy, precyzyjny plan rozwoju ich przyszłej firmy. Należy także poszukać możliwości zewnętrznego finansowania przyszłych transakcji. Po złożeniu oferty wybranej firmie i przeprowadzonych negocjacjach obie strony podpisują umowę sprzedaży, rozliczają się, po czym następuje fuzja firm i spłata zadłużenia.
   Istnieje wiele rodzajów transakcji w przejęciach menedżerskich. Są to:  • MBO - gdy spółka jest wykupywana przez jej zarząd;
  • MBI - spółkę wykupuje grupa menedżerów, która następnie będzie nią zarządzać;
  • EBO - wykupienie spółki przez jej pracowników;
  • LBO - stosowanie dźwigni finansowej, czyli posiłkowanie długiem spółki;
  • BIMBO - zarząd w porozumieniu z menedżerami z zewnątrz wykupuje spółkę;
  • MEBO - wykupuje zarząd w porozumieniu z pracownikami;
  • IMBO- wykup jest inicjowany przez właściciela spółki.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.