informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Niższy VAT na mieszkania nie taki pewny
   W styczniu bieżącego roku deweloperzy otrzymali ponaddwukrotnie więcej pozwoleń na budowę nowych mieszkań niż w analogicznym okresie 2005 roku, ale już w lutym liczba ta była wyraźnie niższa nie tylko od stycznia, ale również od wyników w ubiegłym roku. Zdaniem specjalistów przyspieszenie na nowych budowach jest widoczne, a jego przyczyną jest przede wszystkim brak pewności, co do stawki podatku VAT, jaka będzie obowiązywać po 1 stycznia 2008 roku.
   W świetle obecnie obowiązujących rozwiązań prawnych ma być to stawka podstawowa, czyli 22 proc. Resort infrastruktury, co prawda przygotował projekt przepisów określających definicję tzw. budownictwa socjalnego, ale nadal przepisy te nie weszły w życie. W propozycjach ministerialnych 7-proc. stawką obniżoną objęte byłyby domy jednorodzinne i mieszkania o powierzchni do 350 mkw. Takie rozwiązanie praktycznie obejmowałoby większość rynku mieszkaniowego. Wyższy VAT miałby obowiązywać na apartamenty i rezydencje.
   Na razie projekt znajduje się w uzgodnieniach międzyresortowych i jest włączony w projekt szerszej nowelizacji ustawy o VAT. Zdaniem przedstawicieli branży budowlanej takie rozwiązanie korzystne byłoby nie tylko dla firm budowlanych, ale skorzysta cała gospodarka. Stan zawieszenia i oczekiwanie na nowe prawo może budzić negatywne zjawiska na rynku, część inwestorów może po prostu wstrzymać się z decyzjami o nowych inwestycjach, których ukończenia nie można spodziewać się przez niespełna dwa lata.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 25-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.