informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorco, spiesz się z wnioskiem!

   Niewiele już zostało ze środków pomocowych dla firm na lata 2004-2006. Zbliża się koniec terminu programu "Mikroprzedsiębiorstwa", realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W niektórych województwach, jak np. małopolskim środków na ten cel już zabrakło - donosi "Rzeczpospolita".


   Małopolskie nie jest jedynym województwem, w którym skończyły się środki w ramach "Mikroprzedsiębiorstwa". Podobnie jest w województwie Śląskim czy Podkarpackim. Program ten przewiduje pomoc finansową dla małych i stosunkowo młodych firm, ponieważ warunkiem jest, aby okres ich działalności nie wynosił więcej niż 36 miesięcy. Pozytywnie rozpatrzone wnioski mogą zaopatrzyć firmę w 5tys euro z przeznaczeniem na usługi doradcze oraz do 50tys euro na wyposażenie firmy, czyli zakup środków trwałych.
   Ostatni termin składania wniosków o dofinasowanie w ramach programu "Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez doradztwo" przypada na 8 grudnia 2006 roku. W ramach tego programu firmy mogą otrzymać od 2,5 tys. do 250 tys. zł. Dofinansowanie odbywa się na zasadzie zwrotu poniesionych w konkretnym celu wydatków i może to być nawet 100% zwrotu. Warunkiem jest prowadzenie małego lub średniego przedsiębiorstwa w okresie dłuższym niż 3 lata. Lista regionalnych instytucji, do których należy zwracać się z wnioskami znajduje się na stronie internetowej PARP.
   Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie z "Wsparcie konkurencyjności produktowej i technologicznej przedsiębiorstw" mogą skorzystać z dofinansowanej pomocy doradczej. Przez cały czerwiec można składać wnioski. Jednak większość z nich kończy się odmownie, gdyż budżet nie jest w stanie pomóc wszystkim chętnym.
   Większe szanse na powodzenie mają te projekty, które spełnią poniższe warunki:  • nieprzekraczanie 10mln euro w określaniu wartości nowej inwestycji;
  • w przypadku modernizacji lub rozbudowy firmy przez okres co najmniej 5 lat należy utrzymać minimum 100 miejsc pracy;
  • powstanie co najmniej 20 nowych miejsc pracy w związku z nową inwestycją;
  • nowa inwestycja wpłynie korzystnie na stan środowiska.

   Istnieje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach osób, które planują rozpocząć działalność gospodarczą. W końcu czerwca mija termin składania wniosków o przyznanie dotacji przeznaczonych na prace badawczo-naukowe. Środki na ten cel przekazywane są w ramach "Wzmocnienie współpracy między sfera badawczo-rozwojową a gospodarką". O tym, czy będzie dodatkowy termin składania wniosków o środki na ochronę środowiska przeświadczy ocena ostatnich złożonych projektów. Należy wspomnieć, że na poszczególne projekty związane z ochrona środowiska przewiduje się dofinansowanie nie wyższe niż 5 mln euro.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 24-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.