informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Pentor: Prawie 3/4 Polaków nie oszczędza
   Warszawa, 24.03.2006 (ISB) – Statystyczne polskie gospodarstwo domowe oszczędza miesięcznie 101 zł, ale aż 3/4 badanych nie oszczędza w ogóle, wynika z badania Audyt Bankowości Detalicznej 2005, przeprowadzonego przez Pentor Research International i zaprezentowanego na piątkowej Akademii Ubezpieczeniowej zorganizowanej przez ING Nationale-Nederlanden.
   Według 10% badanych „Oszczędzanie nie ma sensu”. Z tego samego badania wynika, że 43% Polaków uważa, iż należy oszczędzać tylko wtedy, gdy nie wiąże się z żadnymi wyrzeczeniami, a 47% że oszczędzać trzeba zawsze, niezależnie od wysokości zarobków.
   Zasoby finansowe ponad 13 mln polskich gospodarstw domowych są 17-krotnie niższe od oszczędności gospodarstw w Hiszpanii (kraju o podobnej liczbie ludności).
   Polacy zapytani, jak długo ich rodzina przeżyłaby w sytuacji całkowitej utraty dochodów, odpowiadają, że trudno powiedzieć (24%), ale też że nie posiadają żadnych oszczędności (25%), przeżyliby spokojnie najbliższy tydzień (6%) lub miesiąc (16%). Na rok życia bez pracy mogłoby sobie pozwolić 3% respondentów Pentora i tyle samo przetrwałoby spokojnie ponad rok.
   Na pytanie: „W czym ulokowałbyś oszczędności życia?”, 95% respondentów odpowiada: „W banku”, a tylko 5% że nigdzie lub w instytucji innej niż bank. Najmniejsze zaufanie mamy do TFI, pewnie dlatego, że wiemy o nich najmniej.
   Spośród produktów bankowych najchętniej korzystamy z terminowych lokat złotowych, terminowych lokat dewizowych oraz z lokat na książeczkach oszczędnościowych.
   Od 2000 roku odsetek oszczędzających Polaków systematycznie maleje. Rośnie za to średnia wysokość depozytów bankowych: z 7,1 tys. zł w 2004 roku do 8,4 tys. zł w 2005 roku. Najwyższa średnia depozytu występuje w regionach północnym i stołecznym kraju.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 24-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.