informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kolejne opóźnienie premiery nowego Windowsa
   W tym roku nowy system operacyjny będzie na 100 proc. - zapewniał Microsoft. Ale nie będzie.

   Potrzebujemy jeszcze kilku tygodni, by popracować nad jakością naszego oprogramowania. Przede wszystkim chcemy zapewnić poziom bezpieczeństwa systemu tak wysoki jak nigdy przedtem - tak decyzję o odłożeniu debiutu tłumaczył Jim Allchin, szef oddziału sprawującego pieczę nad Windowsem. I zapowiada, że następca Windowsa XP - czyli Windows Vista - trafi na rynek w styczniu 2007 roku.
   Powód sensowny i można sądzić, że Microsoft wziął sobie do serca wieloletnie narzekania na dziury w oprogramowaniu (przez które atakują np. wirusy).
   Tyle że kłopoty Microsoftu ze skończeniem Visty są już legendarne.
   Windows to flagowy produkt Microsoftu. Koncern zmonopolizował dzięki niemu rynek - Windowsy ma ponad 90 proc. pecetów na świecie! Na początku koncern nowe wersje systemu prezentował regularnie. Np. od premiery Windowsa 95 pojawiły się kolejno Windows 98, Windows 2000, Windows ME aż do ostatniej wersji Windows XP, która weszła na rynek w 2001 roku. I jest to - jak dotąd - ostatnia wersja. Bill Gates co roku ogłasza, że nowy Windows Vista tuż-tuż, ale kolejne terminy wciąż są przekładane (patrz ramka). Microsoft przy okazji wykazał się dużą dozą autoironii. Zaproponował internautom konkurs: kto odgadnie datę startu Visty, wygra zaproszenie na uroczystą premierę.
   Czym Vista ma się różnić od poprzedników? System będzie miał wbudowany Windows Defender - program zabezpieczający przed oprogramowaniem szpiegującym (tzw. spyware'em). Vista ma się też rzadziej "wieszać". I działać tak samo szybko po roku czy dwóch latach od instalacji (teraz systemy operacyjne zwalniają z powodu "bałaganu", który powstaje z czasem na twardym dysku).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.