informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Interpretacje - płatne i nie zawsze wiążące

   Projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej ma w zamierzeniu ujednolicenie prawa i sprawniejsze wydawanie interpretacji. Jednak pobieranie opłat od podatników zwracających się z zapytaniem oraz zaniechanie zwolnień z jednorazowych transakcji dotyczących stanów przeszłych raczej sytuacji podatników nie poprawi - podaje "Rzeczpospolita".


   Tak, jak obecnie podatnik zwracający się z zapytaniem będzie musiał precyzyjnie opisać swoja sytuację a także przedstawić swoje stanowisko w sprawie. Interpretacje będzie wydawał sam minister finansów w terminie 3 miesięcy od doręczenia wniosku. Jednak w każdej chwili po wydaniu interpretacji będzie miał prawo ją zmienić, jeśli dopatrzy się jakiś uchybień.
   Ewidentnie niekorzystnym dla podatników rozwiązaniem będzie konieczność uiszczenia podatku od jednorazowych transakcji dotyczących stanów przeszłych. Podatnik, który zwróci się z zapytaniem o ewentualne skutki planowanych działań teoretycznie jest zwolniony z podatku, odsetek a także sankcji podatkowych i karnych skarbowych. Jednak, jeśli w czasie oczekiwania na interpretację transakcja ta dojdzie do skutku, wówczas potraktowana zostanie jako przeszła i obciążona podatkiem.
   Interpretacje zostaną podzielone na ogólne i indywidualne. Te pierwsze mają rozwiewać wszelkie wątpliwości w stosowaniu prawa podatkowego. Indywidualne dotyczyć już będą konkretnej sytuacji poszczególnych podatników. Z pewnością nie ucieszy fakt, że za wydanie interpretacji przewiduje się opłatę. Projekt nie określa jednak jeszcze jej wysokości.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 23-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.