informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mapa Rynku Pracy
   Na koniec stycznia bezrobocie wynosiło w Polsce 18,00%. Było większe o 0,4% niż w grudniu, oraz mniejsze o 1,4% niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. W naszej opinii wzrost bezrobocia w ostatnich miesiącach jest zjawiskiem sezonowym i stopa bezrobocia powinna wrócić do tendencji spadkowej w następnych miesiącach i zbliżyć się do poziomu 16-17% do końca roku.
Najwyższą stopę napływu bezrobotnych do urzędów pracy w styczniu w lubuskimi, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim, są to także województwa o najwyższej stopie bezrobocia.
   Poprawiają się nastroje przedsiębiorców. Wg danych Głównego Urzędu statystycznego 24% przewiduje poprawę sytuacje swojej firmy w najbliższych miesiącach, pogorszenie zakłada 16,8 % przedsiębiorców, pozostały nie przewidywały zmiany sytuacji. Najbardziej optymistyczne oceny formułowały firmy zajmujące się pośrednictwem finansowym (Poprawę koniunktury sygnalizowało 50% badanych firm z tego sektora), najbardziej negatywne oceny wystawiały firmy z sektora hotelarskiego i restauracyjnego.
   Coraz więcej firm decyduje się inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych. Na takie inwestycje zdecydowały się między innymi: firma Pentair Poland, która nakładem 49,4 mln złotych wybuduje fabrykę w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST – PARK”, czy firma Johan A. Krause, która ma zamiar wybudować fabrykę w pomorskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Każda z tych inwestycji stworzy kilkaset nowych miejsc pracy. Specjalne strefy ekonomiczne oferują przede wszystkim inwestorom system zwolnień podatkowych, pomoc na każdym etapie inwestycji, ułatwiają kontakt z lokalnymi władzami oraz kooperację z innymi firmami działającymi w strefie.
   Łącznie w lutym opublikowano 1025 ogłoszeń. Sektorem, który poszukiwał najwięcej pracowników w ubiegłym miesiącu był sektor produkcyjno-przemysłowy (12,6%), który od wielu miesięcy zamieszcza najwięcej ofert pracy. Trzeba zaznaczyć, że od września ubiegłego roku spada jednak liczba zamieszczonych prasowych ogłoszeń rekrutacyjnych. W pierwszej trójce pozostał sektor finansowo-bankowy (11,6%) oraz miejsce branży usługowej pojawił się sektor FMCG (10,6%).
   Systematycznie wzrasta ilość ogłoszeń zamieszczanych z sektora IT&Telecom, które w porównaniu do poprzednich miesięcy zamieścili o 0,5% ogłoszeń więcej.
   W sektorze publicznym, budownictwie oraz edukacji nie było większych zmian. 
   Pierwsza trójka stanowisk najczęściej poszukiwanych przez pracodawców w lutym jest stanowiona przez sprzedaż (39,8%), finanse i księgowość (14,9%) oraz produkcje (14,3%). W porównaniu z poprzednimi miesiącami znacznie wzrosło zapotrzebowanie na rynku producenckim i rzemieślniczym, które wzrosło od listopada ubiegłego roku aż o 9,2%. Z tego działu największą ilość pracowników poszukiwano na stanowiska inżynierskie oraz menedżerskie. Najwięcej ogłoszeń dotyczyło stanowiska przedstawiciela handlowego oraz przedstawiciela medycznego (14,5% wszystkich ogłoszeń).

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.