informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 17 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wierzytelności nie ujmuj w spisie

   W spisie z natury należy uwzględnić towary handlowe, półwyroby, materiały i produkcję w toku. Spis ten natomiast nie może zawierać wierzytelności - wyjaśnia "Gazeta Prawna".


   Zakup wierzytelności w 2005 r. przez firmę windykacyjną, z których ewentualny przychód zostanie osiągnięty w 2006 r. nie może się wiązać z uwzględnieniem w spisie z natury. Zgodnie z par. 3 pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z dnia 26 sierpnia 2004 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. nr 152, poz. 1475 z późn. zm.) wierzytelność nie jest towarem handlowym, materiałem ani półwyrobem czy produkcją w toku.
   Na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.; dalej ustawa o PIT) koszty uzyskania przychodów potrącane są w roku podatkowym, w którym koszt poniesiono. Artykuł 22 ust. 6 ustawy o PIT mówi, że podatnicy prowadzący podatkową książkę przychodów i rozchodów mogą stosować zasadę taką samą, jak w przypadku ksiąg rachunkowych, czyli przypisywać koszty do okresu, którego dotyczą. W tym przypadku muszą w każdym roku podatkowym prowadzić księgi tak, aby możliwe było wyodrębnienie kosztów uzyskania dotyczących tylko tego roku podatkowego.
   Paragraf 27 pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z dnia 26 sierpnia 2004  r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. nr 152, poz. 1475 z późn. zm.) stanowi, że podatnicy mają obowiązek sporządzenia i wpisywania do księgi spisu z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji w toku, wyrobów gotowych, braków i odpadów na dzień 1 stycznia, na koniec każdego roku podatkowego, na dzień rozpoczęcia działalności w ciągu roku podatkowego, a także w sytuacji zmiany wspólnika, zmiany proporcji udziałów wspólników lub likwidacji działalności.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 20-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.