informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 86 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Boom nie tylko w budownictwie mieszkaniowym
   Budujemy więcej: domów, hoteli i pensjonatów, budynków użyteczności publicznej, fabryk i magazynów, a nawet budynków gospodarczych na wsi - poinformował Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB).

   W 2005 r. po raz pierwszy w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosła liczba pozwoleń w całym budownictwie. W poprzednich latach bywało z tym różnie. Np. rok wcześniej poprawiła się koniunktura w budownictwie zamieszkania zbiorowego (czyli m.in. hoteli i pensjonatów) oraz użyteczności publicznej (m.in. urzędy, szkoły, placówki służby zdrowia i kościoły). Ale równocześnie o 6-proc. spadła liczba pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych oraz budynków gospodarczych, przemysłowych i magazynowych
   Zeszły rok był rekordowy pod względem aktywności inwestorów w kategorii "budynki użyteczności publicznej". Blisko 8,5 tys. pozwoleń na budowę to wynik o przeszło 10 proc. lepszy niż w 2004 r. Trwa też boom na rynku magazynowo-logistycznym. Firma CB Richard Ellis Polska poinformowała właśnie, że w ubiegłym roku w Polsce powstało 28 obiektów magazynowych o łącznej powierzchni blisko 540 tys. m kw. Dla porównania w 2004 r. inwestorzy oddali do użytku magazyny o powierzchni tylko 140 tys. m kw.
   Główny Urząd Nadzoru Budowlanego poinformował także o większej liczbie zakończonych budów. Dotyczy to zarówno fabryk i magazynów, jak i budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego i gospodarczo-inwentarskich. Z danych GUNB wynika, że największy ruch budowlany panuje w województwie mazowieckim (blisko 27,4 tys. pozwoleń na budowę oraz 17,4 tys. obiektów oddanych do użytku) i wielkopolskim (odpowiednio: 24,5 tys. i 14,1 tys.).


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.