informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Headhunterzy ściągają najlepszych polskich fachowców z zagranicy
   Pierwsza firma rozpoczęła właśnie rekrutację najlepszych specjalistów pracujących w Irlandii na stanowiska w Polsce!

PM Group Polska na początku grudnia opublikowała na irlandzkim portalu internetowym Irishjobs ofertę pracy w Polsce dla kierowników projektów, architektów i specjalistów w branży budowlanej. Na ogłoszenie odpowiedziało ok. 40 Polaków pracujących w Irlandii i Wielkiej Brytanii. W tej chwili trwają rozmowy z kandydatami. Firma planuje przyjąć osiem osób.
   - Na pomysł poszukiwania Polaków za granicą wpadł nasz dyrektor zarządzający, który jest Irlandczykiem - mówi Małgorzata Zuszek, koordynator ds. rekrutacji w PM Group Polska. - Wcześniej przez prawie dwa stulecia Irlandczycy wyjeżdżali do USA za chlebem, a potem, gdy na przełomie lat 80. i 90. w Irlandii rozpoczął się boom ekonomiczny, wracali do kraju i robili niesamowite kariery. Skoro to zaprocentowało w Irlandii, to dlaczego nie spróbować w Polsce?
   - W tej chwili w Polsce trwa boom budowlany, a zarobki oferowane wysokiej klasy specjalistom w tej branży są już teraz porównywalne do tych w Irlandii, natomiast koszty utrzymania - dużo niższe - tłumaczy Małgorzata Zuszek. Oferujemy kandydatom podobne albo wyższe stanowisko. No i jest też powód sentymentalny: po kilku latach człowiek zwyczajnie tęskni za rodziną, Polską, znajomymi - dodaje Zuszek.
   Zdaniem Radosława Knapa, koordynatora projektu Bank Danych o Inżynierach, ściąganie polskich specjalistów do kraju ma szansę stać się zjawiskiem na szerszą skalę. - Popyt na kadry inżynierskie wysokiego szczebla zdecydowanie rośnie, bo zwiększyła się liczba inwestycji w Polsce. Za tym idzie wzrost płac dla osób na najwyższych stanowiskach.
   W tej chwili kierownik dużej budowy w Polsce zarabia od 6 do 8 tys., a w Irlandii od 12 do 15 tys. zł. Ale to będzie się zmieniało. Poza branżą budowlaną w Polsce jest duże zapotrzebowanie na stanowiska kierownicze wśród projektantów PAD (systemy komputerowego projektowania) i specjalistów ds. jakości - dodaje Knap.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.