informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: Kasia01
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W przyszłym roku może być mniej pieniędzy dla najbiedniejszych regionów UE

   Nowe kraje Unii będą najbardziej stratne, jeśli Rada UE i Parlament Europejski nie dojdą do porozumienia w sprawie planów budżetowych na lata 2007-13. Wówczas w samym 2007 roku mogą być nawet o 19 proc. mniejsze fundusze spójności niż w roku 2006 - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu Komisji Europejskiej.


   Brak porozumienia w sprawie budżetu wieloletniego oznaczać będzie, że UE będzie musiała się opierać na budżetach rocznych, zgodnie z art. 272 traktatu UE. Wówczas w budżecie na 2007 rok będzie nawet o 5,2 mld euro mniej na wydatki na rozwój najbiedniejszych regionów niż wynikałoby z kompromisu budżetowego na lata 2007-13, jaki wynegocjowali unijni przywódcy na szczycie w grudniu ubiegłego roku.
   Według komisarz UE ds. budżetu, Dali Grybauskaite, bez porozumienia budżetowego na lata 2007-13 nowe kraje członkowskie będą najbardziej stratne, bo wciąż tylko w części będą mogły korzystać z unijnej polityki pomocowej w takim stopniu jak stare - zwłaszcza z funduszy spójności. Struktura budżetu na 2007 rok oparta będzie bowiem o budżet roku 2006.
   Parlament Europejski musi wyrazić zgodę na wieloletni budżet, aby osiągnięty na szczycie w grudniu kompromis zakładający wydatki w ciągu siedmiu lat na poziomie 862,4 mld euro mógł wejść w życie. Dla Polski przewidziano wówczas ponad 60 mld euro w ciągu siedmiu lat.
   Na razie negocjacje PE z rządami w sprawie wieloletniego budżetu UE nie przyniosły porozumienia. Kolejne odbędą się 21 marca w Brukseli.
   Parlament Europejski chce nie tylko zwiększyć wydatki m.in. na programy edukacyjne i młodzieżowe, transeuropejskie sieci w infrastrukturze oraz wydatki w sytuacjach nadzwyczajnych, ale też zapewnić sobie więcej władzy w przyszłości. Eurodeputowani domagają się włączenia PE do procesu współdecydowania o losach Wspólnej Polityki Rolnej i o reformie źródeł finansowania budżetu UE, co przywódcy unijni zapowiedzieli na rok 2008/9 (tzw. klauzula przeglądowa).
   Grożą, że jeśli rządy nie spełnią ich postulatów, wówczas nie dojdzie do zawarcia tzw. porozumienia międzyinstytucjonalnego i UE będzie opierać się na budżetach rocznych.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 19-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.