informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 50 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Auto w firmie: Który wydatek jest kosztem?

   Przepisy podatkowe zobowiązują podatnika do prowadzenia ewidencji pojazdu. Ustawa z 15 lutego 1992 roku reguluje sposób kwalifikowania kosztów związanych z samochodami osobowymi. W tym zakresie istnieje wiele ograniczeń - pisze "Gazeta Prawna".






   Członkowie spółek akcyjnych lub z ograniczona odpowiedzialnością powinni być ostrożni przy kwalifikowaniu do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z samochodami osobowymi. Według zapisów ustawy kosztem nie są wydatki na podróże służbowe w przypadku jazd zamiejscowych, których wysokość przekracza kwotę określonej stawka za jeden kilometr ani w przypadku jad lokalnych, których wysokość jest wyższa od miesięcznego ryczałtu pieniężnego lub określonej stawki za jeden kilometr. Szczegółowe zasady niekwalifikowania wydatków na pojazdy d kosztów uzyskania przychodu określa art. 16 ust. 1 pkt 30.
   Częste dochodzi do sporów między podatnikami i urzędami, ponieważ w praktyce przepisy okazują się skomplikowane.Najwyższy Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 6 kwietnia 2006 roku stwierdził, że do kosztów powinno się zaliczyć również wydatki błędnie udokumentowane, oczywiście po odpowiednim skorygowaniu. Natomiast NSA w Szczecinie w wyroku z 15 marca 2000 roku podkreślił, że aby wydatki związane z pojazdem zaliczyć do kosztów nie jest wymagane, aby pracownik korzystający z auta był jednocześnie jego właścicielem.
   Do prowadzenia ewidencji pojazdu podatników zobowiązuje także art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy. Określa on, że kosztem nie są wydatki na użytkowanie auta, które nie składa się na majątek podatnika w określonych częściach.Jedynie przedsiębiorcy, którzy korzystają z leasingu do kosztów mogą zaliczyć wszelkie wydatki związane z użytkowaniem samochodu.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 18-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.