informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

5 tys. euro na otwarcie firmy

   Osoby planujące uruchomienie działalności gospodarczej mogą skorzystać z dofinansowania przyznawanego w ramach ZPOPR z działania 2.5. "Promocja przedsiębiorczości". Dzięki takiemu wsparciu tylko w samym w województwie podlaskim ma powstać 280 małych przedsiębiorstw - podaje "Rzeczpospolita". Program Rozwoju Regionalnego posiada budżet w wysokości 61 mln euro.   Pierwszeństwo w otrzymaniu dofinansowania przy uruchomianiu działalności gospodarczej mają osoby fizyczne, a w szczególności osoby odchodzące z rolnictwa, zagrożone utratą pracy oraz młodzież do 25 roku życia, niezarejestrowana jako bezrobotna. Z tej formy nie mogą skorzystać bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy, którzy prowadzili działalność gospodarczą po 1 stycznia 2004 r.


   W trakcie szkoleń uczy się zagadnień związanych z wyborem formy księgowości, pisaniem biznesplanów i projektów inwestycyjnych. Tematyka szkoleń jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników. Ponadto w ramach pomocy pomostowej przedsiębiorca może przez 6 miesięcy otrzymywać comiesięczną dotację w wysokości około 700 zł. W przypadku słabej kondycji finansowej można starać się o wydłużenie okresu dotacji.


   Mikrofirmy mogą otrzymać dofinansowanie na pokrycie 75 proc. wydatków potrzebnych do uruchomienia działalności, np. na zakup komputera czy mebli, jednak nie więcej niż 5 tys. euro. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego informuje, że średni koszt realizacji projektów to kwota około 700 tys. zł. Terminy składania wniosków są wyznaczane przez instytucje wdrożeniowe. Wnioskodawcy mogą zlecać wykonanie pewnych zadań podmiotom, które zostały wyłonione w przetargach.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 18-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.