informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Miliony euro dla polskich firm
   Kolejne fundusze pożyczkowe i poręczeniowe za pieniądze Unii Europejskiej będą wspierać polskie firmy, którym bank odmówił kredytu

   Wczoraj 22 fundusze mikropożyczkowe i 15 funduszy poręczeń kredytowych dostało 170 mln zł na wsparcie polskich przedsiębiorstw.
   Fundusze, z których będzie można uzyskać pomoc, rozsiane są po całym kraju od Szczecina, przez Warszawę po Lublin (informacje o nich znajdziemy na stronie www.parp.gov.pl)
   Może się do nich zgłosić każda firma. - Dla wielu osób, które nie mają historii kredytowej i są dla banku mało wiarygodne, to może być jedyna szansa na dalszy rozwój - mówi Piotr Woźniak, minister gospodarki. Zapewnia, że pożyczki z funduszy mają być proste, szybkie i bez zbędnych formalności. Opłata za rozpatrzenie wniosku może wynieść np. tylko 100 zł, a na zabezpieczenie wystarczy weksel. Korzystne będzie też oprocentowania - obecnie ok. 5,56 proc. Maksymalna kwota pożyczki to 120 tys. zł. Może być przeznaczona na rozbudowę, adaptację, modernizację obiektów czy zakup maszyn i urządzeń.
   Pieniądze na wsparcie firm będą pochodzić z finansowanego przez Unię Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw". Zarządza nimi PARP.
   - W sumie podpisaliśmy umowy już z 68 funduszami na kwotę 720 mln zł, z czego już ponad 200 mln zł trafiło bezpośrednio do przedsiębiorców w formie pożyczek i poręczeń - tłumaczy Mirosław Marek, prezes PARP.
   Nie wszędzie jednak jest tak dobrze. W unijnym programie pomocowym SPO WKP zarezerwowano też 26 mln euro dla nowych firm, które postawią na nowoczesność i rozwój najnowszych technologii. Niestety, nie można tych pieniędzy ruszyć.
   - Komisja Europejska zażądała od nas dodatkowych wyjaśnień, jak ta pomoc będzie wyglądać - tłumaczył nam wczoraj opóźnienie z wypłatą minister Piotr Woźniak. - Wysłaliśmy już wszelkie odpowiedzi [pożyczki będą przekazywane za pośrednictwem specjalnych funduszy - tzw. seed capital] i liczymy, że w czerwcu pieniądze będą już wypłacane.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.