informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: aval
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Tysiące osób pada ofiarą firm oferujących pracę w domu
   Ponad 1,6 tys. osób zostało, według prokuratury, oszukanych przez firmę "Manhattan" w Szadku, która zleciła im składanie długopisów i wyłudziła ponad 720 tys. zł. W zduńskowolskim sądzie właśnie rozpoczyna się proces w tej sprawie. Tymczasem podobnych firm, które mogą naciągać poszukujących pracy, jest znacznie więcej.
   Według ustaleń zduńskowolskiej prokuratury, kto chciał dostać od "Manhattanu" części do długopisów, musiał najpierw wpłacić 460 złotych. Firma obiecywała każdemu 10 groszy za złożenie jednego długopisu. Nieliczni otrzymali jednak przesyłki z częściami. Jedna z kobiet zamówiła elementy do 12 tysięcy długopisów. Nie dostała ani jednego.
   To już drugi proces tej firmy. Prokuratura odwołała się od pierwszego wyroku.
   - Jeden z założycieli został skazany na dwa lata w zawieszeniu na pięć lat, a jego konkubinę sąd uniewinnił. Nie mogłam się z tym pogodzić. Ludzie płakali na sali rozpraw. Wielu z nich to emeryci, renciści i wdowy z małymi dziećmi - mówi prokurator Balbina Stasiak.
   W Internecie i prasie jest mnóstwo ogłoszeń firm, proponujących zarobek na składaniu długopisów, sklejaniu kopert, regeneracji tonerów do drukarek itp.
   Z takiej oferty skorzystał łodzianin Robert Z. (dane do wiadomości redakcji), który miał w domu składać zapalniczki. Wpłacił 50 zł i na tym współpraca się zakończyła. Z firmą, która podała tylko numer skrytki pocztowej, nie udało mu się skontaktować. - Nigdzie tego nie zgłosiłem, bo wstydziłem się przyznać, że tak łatwo dałem się nabrać.
   Jedno z ogłoszeń we wczorajszej gazecie brzmiało: "Nowa szansa dla osób, którym brak zdrowia, pieniędzy. Tel...". Kobieta po drugiej stronie słuchawki od razu zaznaczyła, że zanim zacznie się pracę, trzeba wyłożyć własne pieniądze.
   Aby dostać zlecenie z warszawskiej firmy chałupniczej (m.in. wycinanie zabawek z papieru według szablonu i wykonywanie zakładek do książek), trzeba wpłacić 37 zł tytułem "kosztów manipulacyjnych". - Dopiero wtedy dostanie pani bezpłatny informator i dowie się o warunkach pracy - usłyszeliśmy.
   Według Jerzego Iwaszkiewicza, rzecznika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, przypadków takich oszustw może być dużo, jednak wiele osób ich nie zgłasza, bo dorabiają na czarno.
   Łódzki OIP wyjaśniał sprawę kobiety, która podjęła współpracę z firmą, oferującą zarobek na montażu urządzeń elektronicznych. - Wpłaciła 270 złotych kaucji, tymczasem lutownica, którą otrzymała, nie nadawała się do montażu - dodaje Jerzy Iwaszkiewicz.
   Nieliczni wykazują się taką czujnością, jak łodzianin, który zanim wpłacił firmie chałupniczej opłatę manipulacyjną, zawiadomił OIP. Okazało się, że firmy nie ma pod wskazanym adresem.
   Biuro miejskiego rzecznika konsumentów w Łodzi często odbiera skargi na firmy, oferujące pracę chałupniczą, nie podejmuje jednak interwencji.
   - W sądzie trudno udowodnić oszustwo. Przestrzegam jednak przed firmami, które wymagają od nas pieniędzy przed rozpoczęciem pracy. Nie mogą być wiarygodne! - uważa Izabela Modzelewska z biura rzecznika.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 16-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.