informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy ulga remontowa przepadła?

   Nie musimy się obawiać utraty prawa do ulg remontowych. Nie jest prawdą, że jeśli podatnikowi zabrakło podatku na wykorzystanie całej ulgi w następnych latach nie będzie miał do niej prawa. Dowodem na to może być zapis w formularzu PIT-36, gdzie wyraźnie zaznaczono "do odliczenia w latach następnych" - podaje "Rzeczpospolita".






   Prawo do ulgi remontowej regulował art. 27a ustawy o podatku od osób fizycznych, który funkcjonował do 1 stycznia 2004 r. Z artykułu tego wynika, że podatnik ma prawo do ulgi aż do wyczerpania kwoty odliczeń.Każdy, kto remontował czy modernizował budynek czy mieszkanie ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej. Kwota odliczenia nie może być wyższa niż 5670 zł w przypadku budynku i 4725 zł w przypadku mieszkania.
   Przy wypełnianiu druków PIT za 2005 roku pojawiły się obawy, że pozostała do wykorzystania ulga przepadnie, jeśli podatnikowi zabrakło podatku, od której mógłby ją odliczyć. Nic bardziej błędnego. Podatnicy korzystający z ulgi mogą być spokojni. W druku PIT-36 istnieje zapis potwierdzający możliwość kontynuowania odliczeń w latach następnych. Kwestię przenoszenia odliczeń na kolejne lata wyjaśni jeszcze Ministerstwo Finansów.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 15-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.