informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dłużnik przejęty z bankiem

   Według uchwały Sądu Najwyższego w przypadku przejęcia jednego banku przez drugi, dłużnicy pierwszego banku stają się dłużnikami tego drugiego. Bank przejmujący dostaje w spadku również przywilej egzekucyjny przejmowanego - podaje "Rzeczpospolita".   Bank ma prawo na podstawie dokumentów bankowych, bez dowodzenia swych racji przed sądem, wystawić bankowy tytuł egzekucyjny. Stwierdza on, że istnieje określony dług wobec banku, jeśli dłużnik składał oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Dokument ma taką samą wymowę jak wyrok sądowy, akt notarialny czy ugoda, w której dłużnik poddaje się egzekucji. Tytuł egzekucyjny, sprawdzony pod względem formalnym przez sąd otrzymuje klauzulę wykonalności. Staje się więc tytułem wykonawczym i jest prawną podstawą wszczęcia egzekucji sądowej przez komornika.
   Tytuł egzekucyjny sporządził Bank Kredytowy S.A. przeciwko osobie niespłacającej kredytu. O nadanie klauzuli wykonalności ubiegał się przed sądem Bank BPH S.A., który przejął bank, w którym zaciągnięto kredyt.
   Sąd I instancji odmówił nadania klauzuli wykonalności, a sąd II instancji wystąpił do Sądu Najwyższego o wyjaśnienie. W uchwale z 22 lutego 2006 r. SN orzekł, że na podstawie art. 788 § 1 k.c. dopuszczalne jest nadanie tej klauzuli bankowemu tytułowi egzekucyjnemu na rzecz banku powstałego w wyniku połączenia z innym, który wystawił ten tytuł egzekucyjny.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 15-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.