informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Posłowie zapowiadają błyskawiczną pomoc dla zagranicznych inwestorów

   Posłowie będą identyfikować bariery inwestycyjne i likwidować je poprzez zmianę lub tworzenie nowych ustaw. W trosce o zagraniczne koncerny powstała właśnie podkomisja stała do spraw bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce.


   Członkowie komisji są w kontakcie z resortem gospodarki i monitorują prace nad kilkoma projektami. Obiecują, że rządowe projekty będą rozpatrywać błyskawicznie, w ciągu miesiąca od ich wpłynięcia do parlamentu.

   Jednym z projektów jest nowelizacja ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych (SEE), która ma zwiększyć obszar z 8 do 10 tys. ha. Komisja chce, aby nowelizacja weszła w życie już w maju. Część przedstawicieli SSE alarmuje, że gdyby teraz pojawił się u nich duży inwestor, nie mieliby dla niego odpowiednio dużej działki.

   W równie szybkim tempie ma pojawić się ustawa o Polskiej Agencji Promocji Gospodarczej, która ma zastąpić polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

   Kolejnym projektem, którym zajmie się komisja, będzie nowelizacja ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt może być gotowy w pierwszym półroczu. Wcześniej do Sejmu może trafić projekt likwidujący Agencję Nieruchomości Rolnych i Agencję Mienia Wojskowego. Projekt zlikwidowałby zbędny szczebel zarządzania gruntami, które należą do MSP. Te grunty mogłyby zostać przekazane samorządom, przynajmniej w administrowanie, a w MSP powstałby bank ziemi.

   Najbardziej kontrowersyjną sprawą, którą zajmie się podkomisja, będzie ustawa o wspieraniu dużych inwestycji. Rządowy projekt przepadł w Sejmie w ubiegłym roku, dlatego obecnie stosuje się rozwiązanie prowizoryczne. Dla największych inwestorów Rada Ministrów przyjmuje programy wieloletnie w postaci grantów gotówkowych, z których każdy musi być potem notyfikowany w Komisji Europejskiej.

   Jeden z posłów PiS zapowiada, że członkowie podkomisji spotkają się ze wszystkimi podmiotami, które zajmują się inwestycjami zagranicznymi, aby podpowiedziały, co można jeszcze zrobić.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 15-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.