informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zasiłek przez internet
   Koniec kolejek w urzędach pracy. Jeszcze w tym roku bezrobotni, którzy chcą się zarejestrować albo złożyć wniosek o zasiłek, wszystkie potrzebne dane będą wysyłać do urzędu przez internet.

Będzie tak: wniosek o zarejestrowanie na liście bezrobotnych każdy będzie mógł wypełnić w komputerze i elektronicznie przesłać do urzędu. - Potem wystarczy tylko jedna wizyta w urzędzie pracy, by złożyć oryginalny podpis - obiecuje Zbigniew Olejniczak, dyrektor departamentu informatyki w Ministerstwie Pracy. System odpowie, czy mamy prawo do zasiłku, jak długo możemy go otrzymywać.
   Elektroniczny doradca zawodowy dobierze też dla ciebie oferty pracy odpowiadające twojemu wykształceniu i doświadczeniu. Nowy system ma być ułatwieniem także dla pracodawców (krajowych i zagranicznych), którzy na stronie www.praca.gov.pl będą umieszczać swoje oferty.
   Na stronie będą też elektroniczne kursy dla poszukujących pracy i dla pracowników urzędów: z zarządzania, języka migowego, autoprezentacji, przedsiębiorczości, języków obcych.
   Ministerstwo Pracy szacuje, że nowy system pozwoli zmniejszyć kolejki w powiatowych i wojewódzkich urzędach pracy przynajmniej o jedną trzecią. Resort pracy zapewnia, że komputery i pomoc fachowców będą czekać na poszukujących pracy w klubach pracy działających przy urzędach, ośrodkach pracy i w akademickich biurach karier.
   - Chcielibyśmy, by jeszcze w tym roku system wdrożyły wszystkie 354 powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy. Są odpowiednio wyposażone, potrzeba jedynie czasu na przeszkolenie pracowników - mówi Olejniczak.
   System był wzorowany na rozwiązaniach kilkunastu krajów, m.in. Australii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Technologie opracował ComputerLand, ministerstwo zapłaciło za nią ok. 350 tys. zł.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 12-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.