informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy zdobyli angielską stolicę
   "Życie Warszawy" pisze, że Londyn jest najpopularniejszy miastem wśród Polaków osiedlających się w Wielkiej Brytanii. Polskie szkoły, kościoły i sklepy są przepełnione.
   Po 1 maja 2004 r. przyjechało do Wielkiej Brytanii 200 tysięcy Polaków. Najwięcej osiedla się we wschodniej Anglii, a największa koncentracja - około 48 tysięcy - jest w Londynie. Według statystyk, w niektórych zawodach - na przykład w barach, sklepach, hotelach czy wśród kierowców, imigranci z nowych państw Unii stanowią nawet 10 procent całej siły roboczej. A większość z tych robotników to Polacy.
   "Życie Warszawy" powołując się na dane brytyjskiego dziennika "Independent" pisze, że ilość wiernych na polskich mszach w Londynie wzrosła dziesięciokrotnie. Brytyjscy biskupi nie mają wystarczającej liczby księży, którzy mogliby zajmować się rosnącą liczbą katolików w tym protestanckim kraju. Dlatego w radiu czy gazetach nawołują do szybkiego przyjazdu duchownych z Polski.
   Rośnie też zapotrzebowanie na polskie smakołyki. Tylko w jednej z hurtowni w stolicy Anglii popyt na nasze artykuły spożywcze wzrósł pięć razy.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.