informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Raport: Rośnie zaplecze informatyczne polskich firm

   Wartość wskaźnika MSI odzwierciedlającego nastroje i oczekiwania ankietowanych przedsiębiorców wobec zastosowań informatyki jest nadal bardzo bliska historycznego maksimum z ubiegłego kwartału i wynosi obecnie 1,90. Oznacza to, że pomimo niestabilnej sytuacji politycznej mali i średni przedsiębiorcy dość optymistycznie oceniają swoją sytuację ekonomiczną i doceniają zalety technik informacyjnych.


   Najwyższy przyrost od 2003 r. wykazały zasoby teleinformatyczne w firmach. Przedsiębiorcy nadal dość ostrożnie oceniają wpływ inwestycji w nowoczesne technologie na przychody, oraz koszty prowadzenia działalności firm, uważając informatykę raczej za konieczność, niż za narzędzie przy użyciu, którego można uzyskać wzrost przychodów. Rośnie jednak udział tych, którzy zaczynają dostrzegać potencjał tkwiący w technikach informacyjnych i potrafią wykorzystywać IT do obniżania kosztów i zwiększania przychodów.
   "Analiza zebranych danych prowadzi do dość zaskakującego spostrzeżenia - zasoby IT rosną relatywnie szybciej niż przekonanie o ich bezpośrednim wpływie na wzrost przychodów i ograniczenie kosztów prowadzenia działalności. Może to oznaczać, że przedsiębiorcy odczuwają konieczność inwestowania w techniki informacyjne pomimo braku możliwości pomiaru ich efektywności. " - uważa Robert Kamiński, ekspert stowarzyszenia "Komputer w Firmie".
   "Zwiększające się inwestycje w IT można tłumaczyć również jako swoiste zabezpieczenie przed wypadnięciem z rynku, który premiuje firmy nowoczesne, wyprzedzające konkurencję dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii, a zwłaszcza nowych kanałów sprzedaży i komunikacji." - dodaje Tomasz Kulisiewicz.
   Wskaźnik MSI, publikowany kwartalnie od listopada 2003, jest barometrem nastrojów i oczekiwań przedsiębiorców dotyczących zastosowań IT w ich firmach. MSI można traktować jako wskaźnik koniunktury informatycznej. Wynika to stąd, że przedsięwzięcia informatyczne i telekomunikacyjne zajmują szczególne miejsce w planach inwestycyjnych i rozwojowych małych i średnich firm, odzwierciedlając ich gotowość do modernizacji i sygnalizując ocenę zbliżających się zmian w gospodarce.
   Pełna wersja raportu jest do pobrania na stronach stowarzyszenia


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 10-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.