informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 43 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gdy pracodawca finansuje studia podwładnego

   Dość powszechna jest sytuacja, w której pracodawca opłaca pracownikowi różnego rodzaju kursy, studia podyplomowe mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych. Ważne jest jednak, aby obie strony były świadome konsekwencji takiego układu.


   Aby pracownik mógł legalnie korzystać z opłacanych przez pracodawcę form dokształcania konieczne jest podpisanie umowy, która zawierałaby wszelkie istotne ustalenia. Musi się w niej zatem znaleźć m.in. informacja mówiąca o tym, co się stanie, gdy pracownik zrezygnuje z nauki bądź z pracy w trakcie jej pobierania. Zazwyczaj w takim przypadku umowa przewiduje obciążenie kosztami nauki pracownika.
   Mogłoby się wydawać, że taka forma podwyższania kwalifikacji pracownika nie ma nic wspólnego z prawem podatkowym. Nic bardziej błędnego. Okazuje się bowiem, że koszty ponoszone przez pracodawcę na rzecz studiów przyczyniają się do zwiększenia przychodu pracownika, a tym samym podlegają opodatkowaniu wg podatku od osób fizycznych. Jednak art. 21 ust. 1 pkt. 90 mówi o tym, że świadczenia przekazywane przez pracodawcę pracownikowi celem podniesienia jego kwalifikacji są zwolnione z obowiązku opodatkowania.
   Umowa określa także zasady zwolnienia z opodatkowania samego pracodawcy, który zdecydował się na sfinansowanie nauki. Niezbędne jest tu udowodnienie, że wydatki przekazane na dokształcanie pracownika są zgodne z prowadzoną działalnością, i co za tym idzie zaliczone do kosztów uzyskanego przychodu pracodawcy podlegają zwolnieniu z opodatkowania.Prawidłowo sporządzona umowa powoduje istotne korzyści z takiego układu zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 09-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.